csütörtök, május 9, 2024
HomeTennisHatalmas dominancia: Sabalenka megvédte címét Melbourne-ben

Hatalmas dominancia: Sabalenka megvédte címét Melbourne-ben

Az Australian Open méltó győztese. Aryna Sabalenka ismét megszerezte a címet. A világranglista második helyezettje az egész tornán nem veszít szettet

Amikor Aryna Sabalenka átvette a Daphne Akhurst Emlékkupát az ausztrál teniszlegendától, Evonne Goolagongtól, a fehérorosz teniszező arcáról sugárzott a sugárzás. Sabalenka lenyűgöző teljesítményt nyújtva sikeresen megvédte címét az Australian Openen. A 25 éves teniszező a melbourne-i döntőben 6:3, 6:2-re verte a kínai Zheng Qinwent, és ezzel második Grand Slam-címét ünnepelhette.

Sabalenka az egész torna során nem veszített szettet. A világelső mindössze 76 perc után az ötödik meccslabdáját értékesítette, majd a levegőbe emelte a karját. „Álmodni sem mertem volna, hogy másodszor is megnyerem ezt a csodálatos trófeát” – mondta Sabalenka. Ellenfele, akinek esélye sem volt a döntőben, csalódott volt. „Az az érzésem, hogy ma egy kicsit jobban is játszhattam volna. De ez egy élmény számomra” – mondta Zheng Qinwen az egyoldalú mérkőzés után a Rod Laver Arénában.

Sabalenka fölényesen védte meg címét

Sabalenka megszerezte az év első Grand Slam-címét, miután két héten keresztül szinte tetszés szerint uralta a Yarra River-i versenyt. Sabalenka a német selejtezős Ella Seidel elleni egyértelmű 6-0, 6-1-es győzelemmel kezdett, és végigviharzott a tornán. Az amerikai US Open-bajnok Coco Gauff sem jelentett veszélyt Sabalenka számára az elődöntőben. A világelső lengyel Iga Swiatek meglepetésre már a harmadik fordulóban kiesett.

Sabalenka a döntőben is az elejétől kezdve diktálta a tempót. A favoritnak sikerült egy gyors brék, és erőteljes alapütéseivel és erős adogatásával esélyt sem adott Zheng Qinwennek. A Rod Laver Arénában a sok kínai néző hangos szurkolása sem segített a világranglista 15. helyezettjének. Sabalenka 33 perc után hozta az első szettet.

Zheng Qinwen volt az első kínai nő, aki tíz évvel ezelőtti Li Na óta döntőbe jutott. A nagy teniszbálvány 2014-ben Melbourne-ben nyert címet, és végre szupersztárrá vált hazájában. Zheng Qinwen szombaton messze volt attól, hogy megismételje ezt a diadalt.

Sabalenka a második szettben is mindent kézben tartott. A fehérorosznak sikerült egy újabb gyors brék, részben azért, mert Zheng Qinwen három kettős hibát vétett. A kínai játékos próbálta tartani magát, és néhány jó pontot is szerzett. A 21 éves játékosnak azonban nem igazán volt esélye a túlerőben lévő címvédő ellen. Sabalenka nem hagyta, hogy a második szett elején egy néző palesztinbarát tüntetése miatti rövid megszakítás kizökkentse a ritmusából

Sinner és Medvegyev a férfi döntőben

Az olasz Jannik Sinner és Alexander Zverev ellenfele, az orosz Daniil Medvedev csap össze a férfi teniszezők vasárnapi döntőjében. Sinner számára ez lesz élete első Grand Slam-döntője. A dél-tiroli eddig lenyűgözően dominált a tornán, és az elődöntőben véget vetett Novak Djokovic szuper sorozatának. A szerb, aki eddig tízszer diadalmaskodott Melbourne-ben, korábban zsinórban 33 mérkőzést nyert meg Melbourne-ben.

Medvegyevnek viszont ez volt a hatodik döntője a világ négy legfontosabb tornájának egyikén. A pénteki elődöntőben két szett hátrányból fordított Zverev ellen, és öt szettben megnyerte a mérkőzést. A világranglista-harmadik már kétszer jutott döntőbe Melbourne-ben, de mindkétszer kikapott.