szombat, május 18, 2024
HomeTennisHárom meccslabda elhárítva: Świątek diadalmaskodott

Három meccslabda elhárítva: Świątek diadalmaskodott

Dráma a madridi WTA-döntőben: a világelső Iga Świątek számára a harmadik szettben rosszul alakulnak a dolgok. De aztán visszavág

A teniszvilágelső Iga Świątek Iga Świątek először nyerte meg a madridi WTA-tornát. A lengyel játékos drámai döntőben 7:5, 4:6, 7:6 (9:7) arányban győzött a második helyen kiemelt címvédő fehérorosz Aryna Sabalenka ellen. Swiatek (22) számára ez volt idén a harmadik címvédés Dohát és Indian Wells után. A harmadik szettben három meccslabdát hárított el.

A salakszezon elején a háromszoros French Open-győztes játékos némileg meglepő módon már az elődöntőben kiesett Stuttgartban. Madridban ismét remek formában volt, és a döntőben mindössze egy szettet veszített a brazil Beatriz Haddad Maia ellen. A döntőben Świątek revansot vett a tavalyi vereségért, de ehhez több mint három órát kellett keményen dolgoznia

Párizs esélyese

A párizsi Grand Slam csúcsrangadón (május 26-tól) Świątek a játékos, akit meg kell verni. A Roland Garroson 2020-ban, 2022-ben és 2023-ban már diadalmaskodott. Sabalenka (25) ellen a tizedik párharcukban hetedik győzelmét ünnepelhette. A tornagyőzelemért közel egymillió eurós pénzdíjat gyűjtött be. A ranglistán tovább növelte kényelmes előnyét Sabalenka és az őt üldöző többi nő előtt.

A férfiak döntőjében vasárnap (18:30/Sky) az orosz Andrej Rubljov és a kanadai Felix Auger-Aliassime csap össze egymással. Egy németnek is van még esélye a címvédésre Madridban: Laura Siegemund (Metzingen) a cseh Barbora Krejcikova oldalán a páros döntőben a spanyol Cristina Bucsa és Sara Sorribes Tormo ellen játszik vasárnap (15.30).