péntek, május 17, 2024
HomeTennisHanfmann elbukik a második menetben

Hanfmann elbukik a második menetben

Yannick Hanfmann közel járt, de lemaradt a sanghaji harmadik fordulóról.

A teniszprofi Yannick Hanfmann annak ellenére lemaradt a harmadik fordulóról a sanghaji ATP Mastersen, hogy szettben vezetett. A karlsruhei játékos 6:4, 3:6, 2:6-ra kikapott a világranglista 32. helyén álló amerikai Christopher Eubanks-től. 2:08 órás, kiélezett mérkőzés után Eubanks az első meccslabdáját értékesítette, így most a francia nyílt bajnokság döntősével, Casper Ruuddal találkozik.

Az utóbbi időben jó formában lévő Hanfmann Sanghajban hasonló meglepetést hagyott ki, mint a római Mastersen, amikor a negyeddöntőig jutott. Ő a második német profi, aki kiesett a tornán – Daniel Altmaier már az első fordulóban kiesett.

Az olimpiai bajnok Alexander Zverev és a második számú német Jan-Lennard Struff a második fordulóban búcsúzónak köszönhetően lép pályára. Zverev péntek délután az orosz Roman Safiullin, Struff szombaton az olasz Matteo Arnaldi ellen lép pályára.