hétfő, május 20, 2024
HomeTennisHalep kiesett a 16 között az Australian Openen

Halep kiesett a 16 között az Australian Openen

Melbourne – A kétszeres Grand Slam-győztes Simona Halep kiesett az Australian Openen. A 2018-as romániai döntős több mint 30 fokos melegben 4-6, 6-3, 4-6-ra kikapott a nem kiemelt francia Alizé Cornet-től Melbourne-ben.

Halep lett így a következő kiemelkedő teniszező, aki kikerült a szezon első Grand Slam-tornájának tabellájáról. Cornet a második fordulóban már legyőzte a világranglista-harmadik spanyol Garbiñe Muguruzát.

Halepnek látszott a hőség okozta megterhelés. A 30 éves román teniszezőnő újra és újra az ütőjére támaszkodott a labdamenetek között, vagy nem ment el megfelelően néhány labdához. A kispadon töltött szünetekben mindkét játékos jégzsákokkal vagy törölközőkkel próbálta lehűteni magát.

Cornet első Grand Slam-negyeddöntőjében a 27. helyen kiemelt Danielle Collins lesz az ellenfele. Collins 4-6, 6-4, 6-4-re legyőzte a belga Elise Mertenst, ezzel Jessica Pegula és Madison Keys után a harmadik amerikai játékos lett, aki bejutott a legjobb nyolc közé az Australian Openen. A három német versenyző, Angelique Kerber, Andrea Petkovic és Tatjana Maria már az első fordulóban kiesett.