vasárnap, május 5, 2024
HomeMotorsportsGlock dühöng az 1. fordulóban történt kiesés után: Grenier "egy komplett idióta"

Glock dühöng az 1. fordulóban történt kiesés után: Grenier „egy komplett idióta”

Miért ment neki a Ceccato-BMW pilótája, Timo Glock az AMG versenyzőjének, Mikael Grenier-nek, miután az kiesett a DTM imolai vendégfutamán, és mit szól hozzá a kanadai

Az érzelmek magasra csapódtak Timo Glock számára, miután az első kör után kiesett Imolában, és számos érintkezésbe került a GruppeM Mercedes újoncával, Mikaellel (a versenybeszámolót itt olvashatja). „Egy komplett idióta az a Grenier, vagy hogy is hívják, aki 13-szor hajtott bele az autómba, minden ok nélkül, részben az egyenesben” – szidta a 40 éves Ceccato BMW pilóta a ‘ProSieben’ műsorában közvetlenül a kiesése után.

„Egy komplett idióta az urak előtt – pont, vége, kint” – adott ismét hangot dühének a francia-kanadaiakkal szemben Glock, akinek két vendégindulása közül az első már véget ért, mielőtt igazán elkezdődött volna.

De mi történt? Glock a 18. helyről, Grenier pedig négy hellyel mögüle, a 22. helyről indult a versenyen. Míg a BMW pilótája két helyet veszített, az AMG versenyzője már két kanyar után közvetlenül mögötte volt, és egy előzési manőverre indult.

Törött a felni a Glock BMW M4 GT3-asán

A ketten egymás mellett haladtak át az Acque Minerale kanyaron, és többször is összeértek, mielőtt Glock kicsúszott a pályáról, de Grenier-t megelőzve visszatért. Nem sokkal később a tévéképeken már csak az látszott, hogy Glock a Rivazza kanyarban füstölgő jobb hátsó gumival fékezett, és kénytelen volt elengedni az egyik versenyzőt a másik után.

„Valószínűleg a felfüggesztés tört el” – volt Glock első gyanúja. „Aztán valamikor fékezéskor a jobb hátulján, miután valahogy ott hajtott bele az autómba 13-szor.” Ezután saját elmondása szerint „lassan vissza akart hajtani a boxba – és ekkor belehajtott az autómba Esteban Muth, aki a nagy felfordulásban nem vett észre”.

Ezután az autó hátulja teljesen összetört, mert Muth hátsó ütközése miatt a bal hátsó sárvédő egy része is leszakadt – Glock azonnal kiállt a boxba. Kiderült, hogy nem a felfüggesztés tört el, hanem a felni a Ceccato BMW-n. „A rajt után megpróbáltam kimaradni belőle” – vonja meg a vállát Glock, aki nem érti Grenier agresszív tempóját.

Grenier: „Az egész egyenes bumm, bumm, bumm!”

De hogyan élte meg a 29 éves versenyző, aki 2022 elején csatlakozott az AMG csapathoz, és a portimaói DTM-nyitón mindenkit meglepett a második rajthelyével, a Glockkal való küzdelmet?

„Volt egy kis érintkezésünk a 9-es kanyarhoz vezető egyenesben, és végig az egyenesben ütött engem – bumm, bumm, bumm!”, „Aztán megelőzött, és defektet kapott”.

Grenier, Glockkal ellentétben, tartózkodik a vádaskodástól. „Nem hibáztatom őt, mert mindenki próbál helyet találni. Nem akarom őt hibáztatni, mert így van ez, ha az ember ott kezdi. Ez az egyetlen esély az előzésre” – mutat rá, hogy a szűk imolai pályán a normál versenyzésben különösen nehéz pozíciókat szerezni.

„A verseny végén Götz volt mögöttem” – mondta Grenier, aki a 19. helyen végzett a DTM-bajnok Maximilian Götz előtt. „Szuper friss gumijai voltak, de nem tudott mit tenni, mert az előzés itt rendkívül nehéz. „