szombat, május 18, 2024
HomeMotorsportsFrentzen a DTM-csapatsorrendről: "Az első futam után dőlt el".

Frentzen a DTM-csapatsorrendről: „Az első futam után dőlt el”.

Heinz-Harald Frentzen elárulta, miért érezte magát az F1 után inkább a DTM-ben a futballban, és elárulta, hogyan döntöttek a gyártók korán a pilótáról

A most 56 éves Heinz-Harald Frentzen exversenyző 2004-es Forma-1-es pályafutása után először az Opelnél váltott a DTM-re – 2006-ban pedig az Audinál versenyzett. Összesen négy dobogós helyezést és egy pole pozíciót ért el. Mit kellett megszoknia?

„A csapatodban nemcsak a csapattársad van, hanem az összes gyári pilóta – ez az Audi” – szedi ki magát Frentzen a hivatalos Forma-1-es podcastben, a Beyond the Gridben. „Tíz csapattársam volt – és az első futam után eldőlt, hogy ki nyeri a bajnokságot.”

Erős kijelentés, hiszen köztudott, hogy a DTM-ben a gyári időkben gyakran már korán eldőlt, hogy melyik pilóta a bajnoki címre pályázik, de ilyen egyértelműen ritkán mondták ki.

„Neki kellett vezetni, hogy segítsen neki megnyerni a bajnokságot” – hangsúlyozza Frentzen, aki 2006-ban Tom Kristensen csapattársa volt az Audi Team Abtnél. A dán a legjobb Audi-pilótaként a harmadik helyen végzett a végső értékelésben, Frentzen a harmadik legjobb Audi-pilótaként a hetedik lett.

„Azt gondoltam magamban, hogy ‘Ó, Istenem, hol végeztél? Jobban szerettem ezt az önző fajta versenyzést, hogy magadért vezetsz, és nem törődsz a többi versenyzővel, mert ez a te versenyed” – ad betekintést Frentzen.

„És hirtelen a DTM-ben találtam magam. Olyan, mint a futball” – vonja le az érdekes összehasonlítást Frentzen. „Másképp kell játszani ezt a játékot – és úgy, mint egy futballmeccset.”

Frentzens egyébként 2006 végén kegyvesztetten távozott a DTM-ből az Audival: utolsó DTM-futamán, Hockenheimben ugyanis a pole megszerzése után átgázoltak rajta, és a végén az Abt kollégája, Mattias Ekström lőtte le.

A mönchengladbachi pilóta ezt követően „következményeket” jelentett be, anélkül, hogy részletekbe bocsátkozott volna. Az akkor 39 éves versenyző már ezt megelőzően is kritikusan nyilatkozott csapatával szemben, mondván, hogy a versenystratégiában hátrányba került csapattársaihoz képest.

„Ez azt mutatja, hogy nem vagyok túl népszerű a csapatban. Ez egész szezonban így volt” – mondta akkor Frentzen.