vasárnap, június 2, 2024
HomeMotorsportsFeller büntetés miatt veszíti el 250. Abt-dobogóját: "Megakadályozza a menő versenyzést".

Feller büntetés miatt veszíti el 250. Abt-dobogóját: „Megakadályozza a menő versenyzést”.

Abt címvédő Ricardo Feller a Jack Aitkennel történt ütközés miatt kapott öt másodperces büntetés miatt elveszíti a harmadik helyet: az Abt és az Emil Frey csapat nem ért egyet

Ricardo Feller öröme az Abt 250. dobogós helyezése felett nem tartott sokáig, ugyanis a svájci pilóta öt másodperces büntetést gyűjtött be a futam utáni ütközéséért Jack Aitken Emil Frey Ferrarijával történt ütközése miatt. Ennek következtében az SSR Lamborghini pilótája, Franck Perera örökölte meg a harmadik helyet, míg Feller a hetedik helyre esett vissza Thomas Preining és Thierry Vermeulen mögött.

Az Abtnál egyáltalán nem értik a stewardok döntését. „Számomra érthetetlen ez a büntetés” – mondta az Abt sportigazgatója, Martin Tomczyk. „Így akarják megakadályozni, hogy az emberek menő versenyzést lássanak a DTM-ben. Ez mindig is a DTM DNS-e volt.”

És a svájci sem tud semmiféle hibáztatásról. „Számomra ez egy normális versenybaleset volt, amelyben senkit sem lehet teljes mértékben hibáztatni” – mondta Feller. „Jack hideg gumikkal jött ki a boxból, nekem már meleg gumim volt.”

Feller: „Agresszívan védekezett és áthúzott „

Miután Aitken közvetlenül a 17. körben történt megállása után érintkezett Luca Stolzzal, akinek szintén már melegek voltak a gumijai, „egy rés nyílt, és ezt kihasználtam” – magyarázta Feller. „Agresszívan védekezett és előrébb húzott. Az, hogy ilyesmiért megbüntetnek, számomra érthetetlen.”

A sportfelügyelők azzal indokolták a büntetést, hogy a televíziós felvételek elemzése egyértelműen kimutatta, hogy Feller okozta az ütközést, és egyedül ő a felelős. Normális körülmények között büntető körbüntetést kapott volna, amit most öt másodperces időbüntetésre változtattak.

Aitken az akció után azonnal panaszkodott a rádión: „A fenébe, megsérült az autóm. Lelökött engem.” A Ferrari pilótája, aki előtte még esélyesnek hitte magát a harmadik helyre, ezután a bal hátsó defekttel gurult vissza a boxba, és már a második egymást követő versenyen volt kénytelen feladni a futamot.

ÚVXWK

Feller szerint Stolz okozta Aitken defektet

JInterjesztő módon Feller először még abban a hitben volt, hogy a defektet nem ő okozta. „Szerintem a defekt korábban jött, mert Lucával is érintkezett”, „Véleményem szerint túl gyorsan ment be a kanyarba, és ezért vesztette el egy kicsit az autót. „

Az Emil Frey csapatfőnöke, Lorenz Frey-Hilti azonban ezt kizárhatja. „A sérülést egyértelműen a Ricardóval való ütközés okozta.” A bűnösség kérdése pedig azért is egyértelmű számára, mert Feller az ütközéskor közel sem volt egy magasságban a Ferrarival.

„Jack belső kamerájával nem látja Ricardót, de mivel az autó hátulja sérült meg, és a felni is súlyosan megsérült, az ügy tulajdonképpen egyértelmű” – mondta Frey-Hilti. „Emellett a belső kamera azt is mutatja, hogy Jack először a hátsó, majd az oldalsó ajtón kapott egyet. Két ütés volt. „

Abt sportigazgató Tomczyk: „Visszalépés a címvédésben „

A honfitársára, Fellerre való haragja azonban továbbra is határok között marad. „Ricardo régóta vezet velünk, és általában nagyon tisztességesen vezet” – mutat rá a 2020-as és 2021-es közös Lamborghininél töltött idejükre – „Sosem tenne ilyet szándékosan – és ez nagyon rosszul sült el. „

K

Mindemellett elmondta, hogy „rendkívül frusztrált” amiatt, hogy Feller kezdetben büntetlenül maradt a Kelvin van der Linde három büntetőköri büntetése után, miután összeütközött Maro Engelnel. „Ez nagyon kemény volt számunkra, mert megvolt a lehetőségünk a dobogóra.”

Feller a bajnokságban 24 helyett már 31 ponttal van lemaradva a DTM-ben vezető Mirko Bortolotti mögött. „A címvédésben ez nyilvánvalóan visszaesés” – mondta Tomczyk, az Abt sportigazgatója. „De akik ismernek minket, tudják, hogy soha nem adjuk fel.”