péntek, április 19, 2024
HomeMotorsportsFelix Rosenqvist marad a McLarennél: A helyszín még nincs meghatározva

Felix Rosenqvist marad a McLarennél: A helyszín még nincs meghatározva

McLaren meghosszabbította Felix Rosenqvist szerződését a 2023-as szezonon túlra – Még nem világos, hogy a svéd melyik bajnokságban fog versenyezni

McLaren és Felix Rosenqvist a 2023-as szezon után is együtt fognak dolgozni. A versenycsapat és a svéd bejelentették a szerződéshosszabbítást. Az azonban még nem világos, hogy Rosenqvist melyik bajnokságban fog versenyezni. Vajon beül egy harmadik IndyCar autóba, vagy a Formula E-ben ünnepli a visszatérését?

A McLaren kivásárolta a Mercedes csapatát az elektromos világbajnokságban, és a hajtáslánchoz a Nissant hozta be partnerként. A versenyzőpárosról azonban még nem született döntés. A versenycsapat azt is tervezi, hogy három autóra bővíti az amerikai IndyCar sorozatban való indulását. Rosenqvist vezethetné a harmadik autót Pato O’Ward és az újonc Alexander Rossi mellett, vagy átülhetne a Formula E-be.

Rosenqvist 2019 óta versenyez az IndyCar Seriesben, és rögtön az első évében megszerezte az év legjobb újoncának járó címet. Eddig háromszor állt a dobogón és kétszer a pole pozícióban. Az Indy 500 106. versenyén az erős negyedik helyet szerezte meg. A svéd versenyző azonban nem csak IndyCar-tapasztalatot tud felmutatni.

A 30 éves versenyző pályafutása során már indult Formula E futamokon. A Mahindra színeiben két teljes szezon alatt három győzelmet, hat pole pozíciót és hét dobogós helyezést szerzett. Rosenqvist tehát a McLaren jelöltje az IndyCar Series-ben és a Formula E-ben is. A McLaren versenyzői csapatát várhatóan hamarosan bejelentik.

„Izgatottan várom, hogy a McLarennél dolgozhassak 2023-ban és azon túl” – mondta a svéd. „A csapat a következő szezonban a Formula E-be is belevág, és ez lehetőséget ad arra, hogy az Egyesült Államokban és Európában is versenyezzek. Remélem, hogy az elkövetkező hetekben leszek abban a helyzetben, hogy felfedjem a terveimet. Várom az új lehetőségeket és azt, hogy 2023-tól a lehető legjobban vigyem előre a McLarent a tapasztalataimmal.”

Zak Brown, a McLaren ügyvezető igazgatója hozzátette: „Fantasztikus versenyző, aki rengeteg tapasztalattal rendelkezik különböző versenyautókban. Mindkét kategóriában győztesnek bizonyult, és fontos volt, hogy a McLaren család 2023-as terveihez biztosítsuk a tehetségét.” Brown azt mondja, hogy az IndyCar Series és a Formula E sorozatban is jelölt. Hogy a McLaren hol fogja őt bevetni, azt várhatóan hamarosan bejelentik.