hétfő, április 29, 2024
HomeTennisFederer, Nadal és Murray után: Djokovic játszik a Laver Kupán

Federer, Nadal és Murray után: Djokovic játszik a Laver Kupán

A wimbledoni győztes Novak Djokovic is csatlakozik az európai teniszválogatott szupersztárjaihoz a szeptemberi londoni Laver Kupán.

A 35 éves szerb Roger Federer, Rafael Nadal és Andy Murray oldalán fog versenyezni a világválogatottal – közölték a szervezők.

„Ez az egyetlen olyan verseny, ahol olyanokkal játszol egy csapatban, akik ellen általában versenyzel. Rafa, Roger és Andy – három legnagyobb riválisom – mellé állni, igazán egyedülálló pillanat a sportágunkban” – mondta Djokovic, aki legutóbb Wimbledonban szerezte meg 21. Grand Slam-tornagyőzelmét.

A kvartett az elmúlt 76 bajnoki címből összesen 66-ot nyert a világ négy legnagyobb versenyén. A 40 éves svájci Federer 2021 júliusában játszotta eddigi utolsó mérkőzését, miután tavaly augusztusban harmadszor is megműtötték a jobb térdét.

Az európai csapatban még két hely szabadon van. A világválogatottba eddig a kanadai Felix Auger-Aliassime, az amerikai Taylor Fritz és az argentin Diego Schwartzman került be. A Laver Kupát ötödik alkalommal rendezik meg Londonban szeptember 23. és 25. között. Az európai csapat eddig minden versenyt megnyert. 2024-ben Berlinben rendezik a Laver Kupát.