hétfő, április 29, 2024
HomeEsportsF1 Pro Championship: Blakeley vezette győzelemre a McLarent Bahreinben

F1 Pro Championship: Blakeley vezette győzelemre a McLarent Bahreinben

A McLaren Shadow friss versenyzője, Lucas Blakeley 2021 után ismét megszerezte a 2022-es F1 Pro Championship nyitó győzelmét Bahreinben.

A korábbi Aston Martin-pilóta egy évvel ezelőtt megállíthatatlan volt a virtuális Bahreini Nemzetközi Körpályán. Sikerült megszereznie új csapata, a McLaren Shadow debütáló győzelmét a 2022-es F1 Pro Championship nyitófutamán.

A verseny meglehetősen taktikus, kevés említésre méltó akcióval tarkított első szakasza után Blakeley csapattársával, Bardia Boroumanddal együtt fölényesen vezette a mezőnyt. Mivel azonban a versenytáv ebben a szezonban 35-ről 50 százalékra nőtt, a taktikai komponens felértékelődik.

Hektikus boxutca fázis

A 16. körben elszabadultak a dolgok: Blakeley a boxutcából kiérve találkozott közvetlen üldözőivel, Boroumanddal, Thomas Ronhaarral és Frederik Rasmussennel. Négyes csata alakult ki, amelynek jobbik vége a két McLarené lett. Rasmussen a Red Bullal a kiváló újonc Ronhaar Haasát kapta el. Utóbbinak sérülten kellett leparkolnia autóját, míg a dán időbüntetést kapott az akcióért.

A kétszeres bajnok Jarno Opmeer, aki az ötödik helyről indult, kihasználta a helyzetet. Egy körrel tovább maradt kint, mint a többiek. A Mercedes pilótája így időt tudott nyerni, és a boxkiállása után a mezőny elején találta magát.

A McLarenek azonban visszavágtak: Verstappen stílusában Boroumand a hosszú rajt-cél egyenes után Opmeer mellett szorította ki magát. Utóbbi alig talált helyet a pályán, és a füvön átbukdácsolt – Blakeley élt a lehetőséggel, és rögtön átcsúszott.

Német egyenlő az eddigi legjobb eredmény

De a kétszeres bajnok nem adta fel, és el tudott menni Boroumand mellett, aki stratégiai okokból helyet cserélt Blakeley-vel. A skótot azonban nem tudta elérni.

A német Simon Weigang is kiemelkedően egyenletes versenyt futott. A hetedik helyről indulva az élre lopakodott. Végül megdöntötte eddigi legjobb F1 Pro bajnoki eredményét, a negyedik helyet. Ez azt jelenti, hogy máris több pontot gyűjtött egyetlen futam alatt, mint az egész tavalyi szezonban.

A második németnek, Marcel Kiefernek viszont nehéz versenye volt. Miután a kvalifikáción korán kiesett, a mezőny végéről sikerült felküzdenie magát a 13. helyre.

Az F1 Pro bajnokság ma már a második fordulóba lép. 20:30-tól a szimulátoros versenyzők az olaszországi Imola virtuális pályáján küzdenek majd a győzelemért. Az egészet a Forma-1 csatornáin lehet megnézni a Twitch-en, a YouTube-on és a Facebookon.