szombat, május 18, 2024
HomeMotorsportsF1-es teszt Barcelona: a Red Bull bajban a Ferrari legjobb idejével

F1-es teszt Barcelona: a Red Bull bajban a Ferrari legjobb idejével

Míg a Ferrari a legjobb időt autózta a barcelonai tesztelés második napján, addig a Red Bullnak nagy gondjai voltak, és alig tudott kilométert gyűjteni

Nem, ez nem az a tesztnap volt, amit a Red Bull elképzelt. A világbajnok Max Verstappen versenycsapatát problémák gyötörték a barcelonai tesztelés második napján, ami miatt a csapat hosszú ideig nem tudott vezetni

A délelőtt már rosszul indult egy kavicságyi kitérővel és Sergio Perez váltóhibájával, de a problémák délután is folytatódtak. Amikor a Forma-1 dél után folytatta a tesztelést, a mexikóinak sokáig nyoma sem volt.

Csak több mint két és fél órával a délutáni edzés kezdete után lépett újra pályára Perez – ez visszaesés a csapat számára, amely tegnap közel 150 kört tudott megtenni. Ma alig több mint fele ennyi volt.

A második tesztnapon a Red Bull részéről sem volt túl sok látnivaló a sportot illetően: Perez sokáig az időmérők végén állt, de nem sokkal a vége előtt sikerült feljönnie a hetedik helyre – majdnem két másodperccel lemaradva az élen haladók mögött.

Ferrari az élen

Ezt a Ferrari alakította ki a második napon. Charles Leclerc 1:19.689-es köridőt futott a közepes C3-as gumikon, ami körülbelül egy tizedmásodperccel lassabb, mint Lando Norris előző napi körideje. A McLaren ezúttal a lágyabb C4-es gumikon szerezte meg a harmadik helyet (+0,599 másodperc) az AlphaTauri Pierre Gasly (+0,229) mögött, aki szintén C4-es gumikon versenyzett.

A második napon is a francia volt a legszorgalmasabb a versenyzők közül, 146 kört tett meg, mindössze eggyel kevesebbet, mint Max Verstappen az előző napon.

Sebastian Vettelnek (Aston Martin) nem volt említésre méltó napja, a hatodik helyen végzett Carlos Sainz (5./Ferrari) mögött, miután nagy visszhangot keltett döntése, hogy nem vesz részt az Orosz Nagydíjon.

Porzó hibás csapatok

Meglepő módon az utolsó helyen: a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton (16./Mercedes). A brit délelőtt is sok időt töltött a garázsban, és csak 40 kört teljesített. Csapattársa, George Russell legalább többet autózhatott délután, és a negyedik hellyel szintén tisztességes helyezést ért el.

Az Ezüstnyilak, sok más csapathoz hasonlóan, egy új jelenséggel küzdöttek: a „porpoising” jelenséggel, amikor az autó nagy sebességnél folyamatosan az útra csapódik.

„Úgy tűnik, ez most az idei Forma-1 része” – mondta Mick Schumacher, aki reméli, hogy a következő hetekben sikerül úrrá lenniük a problémán. Nem akarja azonban túlzásba vinni a dolgot: „Igen, az egyenes végén észrevehető, de még mindig rendben van, hogy a köröket megtegyük, és túl sok probléma nélkül körözzünk a pályán. „

Jobb nap Haasnak

Apropó, csütörtökön jobban mentek a dolgok a németnek, mint egy nappal korábban. Bár a 13-as kanyarban megpördült, 66 kört tudott teljesíteni, és ezzel fontos kilométereket szerzett a Haas csapatának.

„Miután tegnap nem sokat tudtunk vezetni, ma arra koncentráltunk, hogy minél több kört megtegyünk, és ennek megfelelően kipróbáljunk néhány dolgot. Úgy gondoltam, hogy minden, amit kipróbáltunk, jó volt. Ennek megfelelően elégedettek vagyunk a reggeltől” – mondta.

A Haas dicsősége azonban nem tartott sokáig: csapattársa, Nikita Masepin csak egy órával az ebédszünet vége után tudott pályára lépni, majd a nap második piros fázisát okozta, amikor egy üzemanyagszivattyú-probléma egyelőre megbénította a Haast.

Schumacher a 13. helyen végzett, míg Masepin a kockás zászló leesése után a németet megelőzve a nyolcadik helyen végzett.

Jó debütálás Guanyu Zhou számára

AzAlfa Romeónak is aggódnia kellett. Valtteri Bottas csak 21 kört teljesített, miután újra problémák adódtak. Csapattársa, Guanyu Zhou azonban jobban teljesített délután: a kínai jó debütálást ünnepelhetett, 71 kört teljesített – köztük egy top10-es helyezést Alexander Albon és Nicholas Latifi két Williams között.
Eközben

Alpine egy kicsit a radar alatt vezetett. Bár Ocon erős 125 kört tett meg, a francia a nap nagy részét az utolsó helyen töltötte, és csak a záró etapban sikerült megelőznie az ebédszünet óta már kiesett Bottast és Hamiltont.

Holnap, pénteken lesz a barcelonai tesztelés első hetének utolsó napja.