péntek, május 17, 2024
HomeMotorsportsExtreme E 2022: Gutierrez/Loeb újra bajnoki címért indul az X44

Extreme E 2022: Gutierrez/Loeb újra bajnoki címért indul az X44

Sebastien Loeb és Cristina Gutierrez célja a bajnoki cím megszerzése az Extreme E 2022-ben – a World Rally Raid Championship mellett Loeb második teljes versenysorozata is áll

Sebastien Loeb és Cristina Gutierrez az Extreme E második évadában is az X44-es csapat színeiben versenyez majd. Ez a Forma-1-es szupersztár Lewis Hamilton versenycsapata. Loeb/Gutierrez számára csak egy cél létezik. Már a második szezonjukban meg akarják nyerni a bajnokságot.

A SUV elektromos versenysorozat bemutatkozó évében Loeb/Gutierrez megnyerte a szezonzárót, a Jurassic X-Prix-et Nagy-Britanniában. Ez azonban csak a második helyre volt elég a bajnokságban Johan Kristoffersson és Molly Taylor (Rosberg X Racing) mögött.

„A tavalyi év nagy kihívás volt számunkra” – mondja Loeb. „Sok problémánk volt az autóval és némi balszerencsénk is, de a kvalifikáción minden futamon az élen voltunk. „

„Az évet győzelemmel és pontegyenlőséggel zártuk a bajnokságban. Tehát optimisták vagyunk! Úgy gondolom, hogy a többi csapat nagyon erős, de Cristina és én megmutattuk, hogy tudjuk, hogyan kell a világ legkeményebb pályáin futamokat nyerni.”

„Mindent megteszünk tehát azért, hogy minél több dobogós helyezést érjünk el. A szurkolóink az első futam óta nagyon támogatnak minket, és remélem, hogy 2022-ben egy bajnoki győzelemmel tudjuk meghálálni nekik. „

Mivel Loeb programja egyre sűrűbbé válik. Az Extreme E öt eseményt tervez a szezonra. Ezen kívül a francia a Prodrive-val az új World Rally Raid Championshipben is indul. A Dakar után még négy további rallyt rendeznek.

Az Extreme E és a World Rally Raid bajnokság között nincsenek átfedő időpontok. Emellett Loeb a Monte-Carlo ralin aratott győzelme után még néhány WRC-fordulót szeretne teljesíteni. A Svéd-rali nevezési listájáról Loeb hiányzik.

Pusztán elméletileg elég széles választék állna rendelkezésére a WRC-rallik közül. Csak a görögországi Akropolisz-ralit rendezik ugyanazon a hétvégén, mint a chilei Extreme E-t. A 2022-es Extreme E szezonnyitójára február 20-án kerül sor Szaúd-Arábiában.