szombat, május 4, 2024
HomeMotorsportsEsteban Ocon: Még a szezon legjobb teljesítménye sem elég a pontokhoz

Esteban Ocon: Még a szezon legjobb teljesítménye sem elég a pontokhoz

A hetedik hely a Forma-1-es kínai futamon egyszerre jó és rossz az Alpine számára: Így értékeli Esteban Ocon a szezon eddigi legjobb eredményét

A 2024-es sanghaji Kínai Nagydíjon az Alpine mindössze 2,336 másodperccel maradt le az idei Forma-1-es szezon első sikeréről. Esteban Ocon a Sanghaji Nemzetközi Körpályán megtett 56 versenykör után a hálátlan tizenegyedik helyen végzett, amiért már nem jár pont

„Keserű pirulát kell lenyelni” – mondta Ocon. „De azt hiszem, kihoztuk belőle a maximumot. Tényleg az a benyomásom, hogy az idei legjobb versenyemet vezettem. Egyáltalán nem hagytunk ki semmit.”

Mégsem volt ez elég az Alpine-nak ahhoz, hogy az első 10-ben végezzen. „Ezért vegyesek az érzéseim – mondta Ocon. „De legalább jó irányba haladunk. Minden alkalommal egy kis lépés.”

Az Alpine Sanghajban technikai fejlesztéseket hajtott végre: a Forma-1-es csapat egy új alufelnit hozott magával, amit eredetileg Miamiba terveztek. Ahhoz azonban, hogy a frissítést előrehozzák, az erőket egy autóra kellett összpontosítani, így csak Ocon jutott hozzá az új alkatrészekhez, Pierre Gasly nem.

Tényleg azt teszi a frissítés, amit elvárnak tőle?

De miben is változott pontosan az A524-es a frissítéssel? „Ezt még ki kell derítenünk” – mondja Ocon. Az egyik előrelépés azonban a futómű alacsonyabb összsúlya, amit Sanghajban vezethetett. Az előny körülbelül két kilogrammot tesz ki.

„Ami a többit illeti, először azt kell elemeznünk, hogy mi hozott egyértelmű teljesítményelőnyt. Mert mindkét autó elég jól teljesített ezen a hétvégén” – mondta Ocon.

Ezek a szavak arra utalnak, hogy az Alpine talán még nincs teljesen meggyőződve a továbbfejlesztésről. Ocon megerősíti ezt, amikor azt mondja: „Többet várunk az aerodinamikától. És meg kell néznünk, hogy maximálisan megvalósítottuk-e őket. Mert többet vártunk a szimulátortól, mint amit a pályán megvalósítottunk.”

Mennyire volt saját erő, mennyire volt körülmény

Ocont arról kérdezik, hogy jó-e a tendencia. Válasz: „Még nem szereztünk pontot. Szóval túl korai lenne még itt ítéletet mondani.”

A tizenegyedik hely az Alpine eddigi legjobb eredménye a szezonban. „De óvatosnak kell lennünk, hogy mit olvasunk ki belőle” – mondja Ocon. „Történt néhány dolog ezen a versenyen, és néhány ember jóval hátrébb van [az eredményekben]. Ezt szem előtt kell tartani.”

Ocon „új esélyt” remél Miamiban

Az Alpine számára viszont „nagyon erős hétvége” volt. „A vezetésemmel is elégedett vagyok” – mondta Ocon. „Ez így mehet tovább. Tovább nyomulunk, és remélhetőleg Miamiban újabb esélyt kapunk arra, hogy a pontszerző helyeken végezzünk.”

Mert az A524-es tempója nem volt rossz: az F1 Tempo adatelemzése szerint Ocon gyakorlatilag egy szinten volt a Haasban ülő Nico Hülkenberggel a nagydíj távján, aki az utolsó bajnoki pontot a tizedik helyen szerezte meg – a kilencedik helyről indulva. Ocon a P13-ból indult. Valószínűleg ezért is spekulál többet Miamiban.

Egyébként mindkét autó azonos specifikációjú lesz: az Alpine az év első amerikai futamára Gaslyt is fel akarja szerelni az új alkatrészekkel. Amennyiben az év későbbi szakaszában csak egy szett frissítő alkatrész lesz elérhető, Gasly kapná meg elsőként. Ocon csapattársa az Alpine-nál a 13. helyen végzett a nagydíjon, jó hat és fél másodperccel lemaradva a testvérautó