kedd, május 14, 2024
HomeBasketballErős véghajrá: a kosárlabdázók sikerrel indítják a vb-t

Erős véghajrá: a kosárlabdázók sikerrel indítják a vb-t

Versenyképesebb volt a vártnál. A Svédország elleni egyértelmű győzelem ellenére még mindig van hova fejlődniük a német kosarasoknak. Az NBA profik mindenekelőtt ragyogtak

A német kosárlabda-válogatott a vártnál nehezebben nyerte meg első mérkőzését az ázsiai világbajnokságra vezető úton. Gordon Herbert szövetségi edző csapata szombaton egyértelmű 87-68 (42-42) arányban győzte le az esélytelenebb Svédországot, ám csak a vitatott mérkőzés utolsó negyedében alakultak ki a várt tiszta körülmények. A 6015 néző előtt, Bonnban a kapitány Dennis Schröder volt a legjobb német játékos, aki 17 pontot szerzett.

Herbert csapatára még sok munka vár az augusztus 25-i világbajnoki rajtig a japán Okinawában. Schröder és a fiatal Franz Wagner (15 pont) mellett különösen Moritz Wagner volt meggyőző. 2021 nyara óta első nemzetközi mérkőzésén rendkívül energikusan játszott, és érzelmileg is magával ragadta csapattársait.

A mérkőzés kezdete előtt a Német Kosárlabda-szövetség tisztelgett a hosszú évekbeli szövetségi kapitány, Robin Benzing előtt. A 34 éves játékos a könnyeivel küzdött a ceremónián – akárcsak a felesége -, és 167 nemzetközi mérkőzés után búcsúzott el a szíve választottjától.

„A válogatott jó kezekben van, a fiúk a csúcson vannak. Mindig is jó példát akartam mutatni. A válogatott számomra egy család – ők mind a gyermekeim. Továbbra is vigyázni fogok rájuk” – mondta Benzing. Ingo Weiss elnök „hihetetlennek” és „fenomenálisnak” nevezte a veterán teljesítményét. „

Benzing megfigyelő

Aztán Benzing helyet foglalt a lelátón, és onnan figyelte, ahogy az utódai szárnyalnak. Míg a Schröder és Daniel Theis köré épülő, NBA-profikkal megfűszerezett csapat több csúcspontot is szolgáltatott, addig Svédország közel négy percig egyáltalán nem szerzett pontot. A korai vezetés (8:0 és 15:4) azonban nem tartott sokáig. Amikor Herbert vezetőedző változtatott, a svédek jobban belelendültek a játékba, sőt, a vezetést is átvették.

A Japánba vezető úton összesen hat tesztmérkőzésből az elsőn a német csapat megmutatta, kik lehetnek a kulcsjátékosok, akik a nyáron is számíthatnak a kulcsjátékosokra. A jól bevált Schröder, Andreas Obst, Franz Wagner, Theis és Johannes Voigtmann alkotta kezdőcsapat valószínűleg az egyetlen, amelyik bevethető lesz. A csapatkapitány Schröder, aki nemrégiben a csapattársával, Maximilian Kleberrel szembeni kemény kritikájával került a címlapokra, többször is utalt hatalmas potenciáljára, és látványos passzokkal táplálta csapattársait. De messze nem minden sikerült.

A játék a cserék után is nyitott maradt. Svédország sokkal jobban célzott a hárompontos vonalról, és így a negyedik harmad elejéig előnyben maradt. Az erős záró negyed ellenére csak néhány játékos tudott erős benyomást kelteni a német csapatban egy nappal a tervezett létszámcsökkentés előtt. A Schröder és társai mögötti második sor beindítása valószínűleg Herbert egyik fő feladata lesz. A világbajnoki társfavorit Kanada lesz a következő ellenfél szerdán (19.30/Magentasport) Berlinben.