szombat, május 4, 2024
HomeMotorsportsElső teniszbajnoki cím: Struff megkoronázása Münchenben

Első teniszbajnoki cím: Struff megkoronázása Münchenben

Még a teniszrajongó Thomas Müller is elámult: a topfavorit Zverev korai kiesése után Struff veszi át a főszerepet a BMW Openen. Semmi sem állíthatja meg a veteránt

Jan-Lennard Struff széttárta a karját, miután a müncheni zord időben megszerezte első címét a profi tenisztornán. A topfavorit Alexander Zverev korai kiesése után a felszabadult és idegileg is erős veterán vállalta a főszerepet a BMW Openen, és az amerikai Taylor Fritz elleni 7:5, 6:3-as hazai győzelemmel örvendeztette meg a német szurkolókat. A mérkőzés, amelyet Struff egyértelműen uralt, 79 percig tartott.

„Abszolút őrület, nagyon jó érzés. Érzelmileg fontos győzelem volt ez számomra. Szuper játékosokat vertem – hihetetlen. Olyan régóta vártam erre a tornagyőzelemre. Ez a 14. évem” – mondta Struff a centerpályán tartott győzelmi ceremónia előtt. „A körülmények nagyon nehezek voltak.” Ez még értékesebbé tette a sikert.

A 88 125 eurós pénzdíj mellett „Struffi”, akit a centerpályán a Thomas Müller válogatott futballista körüli nézők ünnepeltek, a főszponzortól egy drága sportkocsit és a kötelező lederhoknit is megkapta, hogy megédesítse a régóta várt premier-sikerét.

Rain, hideg, szél – semmi sem állíthatja meg „Struffit „

Ész, hideg, szél, megszakítások – a német Davis-kupa-játékos nem hagyta, hogy a nehéz külső körülmények, vagy az a négy ellenfél, akiket szettveszteség nélkül sikerült legyőznie, megállítsa őt a hagyományos tornán az MTTC Iphitos pályáján.

Még a döntőben is szitált, hol jobban, hol kevésbé. Struff meleg leggingset viselt, és rendkívül koncentráltnak tűnt. Megnyerte a mérkőzés első és az utolsó pontját is. Gyakran szerzett pontot, különösen a remek előkezével. Acél idegességről is tanúbizonyságot tett: Struff az első körben három szettlabdát is hárított ellenfelétől. A 26 éves kaliforniai Fritz az elődöntőben a chilei Cristian Garint verte, aki korábban az első helyen kiemelt Zverevet győzte le

Nehézsúlyú Struff elveszítette a páros döntőt

Struff előző három döntőjét veszítette el ATP-tornákon, az egyiket szintén a 2021-es müncheni salakpályás versenyen. „Remélem, meg tudom tenni az utolsó lépést” – mondta szombaton, miután a tavalyi győztes dán Holger Rune elleni 6:2, 6:0-ás elődöntőben „tökéletes meccset” vívott.

Ennek ellenére Struff a döntő hétvégéjén nehéz munkássá vált. Ötször kellett pályára lépnie, hiszen először a szombat délelőtti negyeddöntőjét kellett sikeresen teljesítenie. Három egyéni mérkőzés, két páros – a nézők Struffot folyamatos akcióban láthatták.

Az egyéni döntő után Struff csak egy rövid lélegzetvételre volt képes, mielőtt Andreas Mies oldalán lemaradt a nap második címvédéséről. A páros verseny döntőjében a német duó a Centre Courton két tiebreak után ismét 6:7 (6:8), 6:7 (5:7), 6:7 (5:7) arányban kapott ki az indiai Yuki Bhambri és az olasz Albano Olivetti ellen.

47.500 néző – új stadion 2027-ig

47 500 néző biztosította a kilenc teltházas tenisznapot. És a hagyományos torna nem veszíti el varázsát azután sem, hogy egy nagyobb, 500 fős rendezvénnyé fejlesztik. „Igen, szeretnénk nagyobbak lenni, de családiasak és földhözragadtak maradunk” – mondta Fabian Tross, az MTTC Iphitos elnöke. Az új, lényegesen nagyobb stadion 2027-re készül el. A pénzdíj a jelenlegi mintegy 600 ezerről több mint 2,5 millió euróra emelkedik majd.