szerda, május 8, 2024
HomeBasketballDurant szerencsétlen visszatérése - a Mavs tovább küldte a Warriorst

Durant szerencsétlen visszatérése – a Mavs tovább küldte a Warriorst

Kevin Durant újra kosárlabdázik, de a Brooklyn Nets még mindig nem tud nyerni. A legjobb dobó továbbra is Luka Doncic, a Lakers nem. Az NBA péntek reggel.

21 meccset kellett játszania a Brooklyn Netsnek a főszereplő nélkül. Ez idő alatt a „Nagy Alma” csapata sok vereséget szenvedett, és James Harden is elvesztette a Philadelphia 76ershez. Most Kevin Durant visszatért a fedélzetre, de ez nem volt elég ahhoz, hogy az ambiciózus franchise győzni tudjon a keleti listavezető Miami Heat ellen. Az All-Star 31 pontja ellenére a végeredmény 107-113 volt a videoképernyőn – részben azért, mert Durant nem tudta eldobni a labdát a crunch time-ban.

Adebayo kevés kívánnivalót hagy maga után

A 32 vereséggel a könyvelésben a Netsnek el kell kezdenie a plafonig jutni, különben kellemetlenül hosszú nyári szünet vár rá. A Heat (42-22) Bam Adebayo (12/15 mezőnyből, 30 pont, 11 lepattanó) vezérletével növelte előnyét a keleti konferenciában a Chicago Bulls (39-24) előtt, amely 124-130-ra kikapott az Atlanta Hakws-tól.

A Boston Celtics a Memphis Grizzlies (Ja Morant 38 ponttal) 120-107-es hazai győzelmével feljött a keleti konferencia ötödik helyére. Jayson Tatum a 24. születésnapján 37 pontot szerzett, és különösen az utolsó negyedben volt erős 21 ponttal. Daniel Theis a padról beszállva hat ponttal és hat lepattanóval járult hozzá a győzelemhez. Mivel a hetedik helyen álló Toronto Raptors 106-108-ra kikapott hazai pályán a Detroit Pistons ellen, tovább nőttek a Celtics esélyei a rájátszás közvetlen részvételére.

Kleber sérülés miatt hiányzik – Doncic jobb, mint a „Splash Brothers „

Még egy pillantás Nyugatra: ott a Dallas Mavericks (38:25) sorozatban harmadik győzelmével támasztotta alá ambícióit, főleg, hogy az ellenfelet Golden State Warriorsnak hívták – és zsinórban három vereség után hullámvölgyben vannak (43:20). Maxi Kleber (bokasérülés) nélkül a pályán Luka Doncic 41 ponttal, tíz lepattanóval és kilenc assziszttal ismét remekelt. A túloldalon a „Splash Brothers” nem szerzett annyi pontot, mint a szlovén (Curry 21, Thompson 16).

A Los Angeles Lakers szabadesése a Clippers elleni városi párharcban folytatódott – 111:132! A győztesnél Reggie Jackson vezette a mezőnyjátékot (36), Isaiah Hartenstein, aki centerként állandó helyet kapott a rotációban, magas dobószázalékkal (6/7) tizenkét ponttal, valamint egy-egy öt lepattanóval és assziszttal nyűgözött le. LeBron James 26 pontot szerzett a Lakersnek (27-35), amely a helyi rivális ellen négy meccséből egyet sem tudott megnyerni.