hétfő, május 13, 2024
HomeMotorsportsDucati tervei: Manuel Poggiali ismét Enea Bastianini segítségére lesz lovas edzőként

A 2024-es MotoGP-szezonban Manuel Poggiali nemcsak a Gresini versenyzőit fogja támogatni mint lovas edző – Enea Bastinininek is segíteni fog a gyári csapatnál

A korábbi világbajnok Manuel Poggiali már évek óta támogatja a Gresini csapatát. A 2019-es szezon előtt lovas edzőként mutatkozott be. Ő gondozta a Gresini versenyzőit a Moto2, Moto3 és MotoE osztályokban. Amikor a versenycsapat 2022-ben független csapatként visszatért a MotoGP-be, a királykategóriában is támogatta a versenyzőket.

Sikerrel, hiszen az előző évben Enea Bastianini négy futamot nyert. Poggiali ehhez a kirakós egyik darabja volt. Őt is rendkívül lenyűgözte, ahogy Bastianini a futamokat menedzselte. A gyári csapatnál ebben a szezonban eddig alig volt ilyesmi.

A jelenlegi GP23-asra való átállással „La Bestia” elvesztette a feelingjét. Ráadásul sok volt a sérülések miatt kihagyott futam. „Javítanom kell a vezetési stílusomon” – mondja ő maga a helyzetéről. „A hátsó féket is alig használom a hüvelykujjammal”.

Bastianininek különösen a fékezési fázisban és a kanyar bejáratánál hiányzik az érzés. Az előző évben még ez volt az erőssége a GP21-essel. A nehéz szezon ellenére a Ducati kiáll az olasz mellett. Mindent megtesznek, hogy segítsenek Bastianininek visszatérni a helyes útra.

És itt jön a képbe Poggiali. A GPOne.com olasz kollégáink beszámolója szerint a 40 éves versenyző jövőre is a Ducati gyári csapatának rendelkezésére áll majd, mint lovas edző.

Elsősorban Bastianinit fogja támogatni. De Poggiali továbbra is gondozza majd a Gresini csapatát is, amely akkor Alex és Marc Marquez mellett versenyez majd. „Semmi sem fog változni számunkra – tartja magát Alex Marquez.

„Manuel nem fog tovább segíteni a Gresini Moto2-es versenyzőinek. Ő egy nagyszerű támogatás a csapatunkban. Ha több információt tud megosztani velünk a gyári csapattól, az mindenkinek jót tesz. Szerintem ez egy okos döntés számukra, de a Gresini számára is.”

Poggiali, aki San Marinóból származik, ezért elsősorban a MotoGP-re fog koncentrálni. Jövőre a Gresini két új versenyzővel indul a Moto2 osztályban. Ők Albert Arenas és Manuel Gonzalez.

Poggiali 20 évvel ezelőtt a motoros világbajnokság egyik feltörekvő tehetsége volt. 2001-ben világbajnok lett a 125 köbcentiméteres géposztályban. A következő évben nem sikerült megvédenie a címét. Arnaud Vincent ellen veszített.

2003-ban Poggiali átváltott a 250 köbcentis osztályba, és elsőre világbajnok lett. Ezt követően a karrierje lejtmenetbe került. 2004-ben csak egy futamot tudott nyerni. Két sikertelen év után burnout-szindróma miatt visszavonult.

2008-ban Poggiali visszatért a Gilera színeiben a negyedliteres géposztályban, de miután az első tíz versenyen mindössze öt helyezést ért el (köztük egyetlen top 10-es eredményt), Poggiali 25 évesen, a szezon közepén befejezte motorversenyzői pályafutását.