vasárnap, május 5, 2024
HomeBundesligaDrexler hirtelen nem is a csapatban

Drexler hirtelen nem is a csapatban

Több verseny, keményebb edzői döntések: Dominick Drexler nem is került be az FC Schalke csapatába az Aue-ban 5-0-ra megnyert mérkőzésen. Különösen a központban, a helyekért folytatott harc most élesedik.

Dimitrios Grammozis pontos volt a személyi döntésekkel az Erzgebirge Aue elleni 5-0-s győzelem alkalmával. Íme a legszembetűnőbb példák: A hátvéd Andreas Vindheim a Reinhold Ranftl helyett előnyben részesült, és a fontos 2:0-ás góljával, egy szabálytalan asszisztjával és két asszisztjával ő lett a meccs győztese. A támadó Marvin Pieringer Marius Bülter és Darko Churlinov helyett kapott lehetőséget Simon Terodde támadópartnereként, és egy góllal (5:0), egy assziszttal és két gólpasszal is meggyőzően játszott. A kétszeres gólszerző Danny Latza tökéletes joker volt, miután csereként beállt.

Grammozis eközben azzal a luxusproblémával küzd, hogy számos jelölt áll rendelkezésére a kezdő tizenegybe. Szintén a középpálya közepén. Ahogy korábban a Kiel ellen (1:1), az edző ismét úgy döntött, hogy Blendi Idrizit és Rodrigo Zalazart hívja be a kezdő tizenegybe. Mindketten összességében átlagos teljesítményt nyújtottak. A szünetben Zalazar helyére Latza kapitány állt be, és rögtön kétszer is betalált. Tökéletes pályázat volt a kezdőbe kerülésre, amikor a Jahn Regensburg a bajnoki szünet után a Schalkéhoz látogat.

Dominick Drexler akkor legalább visszatér a Königsblauen csapatába? Mindenesetre Aue ellen nem ez volt a helyzet. Helyette Jaroszlav Mihajlov állt be Idrizi helyére a 80. perc után.

Grammozisok nehéz döntésekre kényszerülnek

Drexler semmiképpen sem sérült vagy sérült meg, a kihagyásának kizárólag sportszakmai okai voltak. Ez egyértelműen bizonyítja, hogy a Schalke minden játékosa által kívánt versenyfutás mostanra csúcsosodik ki. Ez a verseny elősegíti a teljesítményt, de arra is kényszeríti a Grammozist, hogy nehéz személyi döntéseket hozzon. Mint Drexler esetében. „Nem akarom azt mondani, hogy túl rossz volt az edzésen” – hangsúlyozta az edző az Aue-ban aratott 5-0-s győzelem után. Az edzői csapatnak csak „nevet kell adnia a csapatnak”.

Grammozis bátorította Drexlert. „Ezúttal Dominick nem volt ott. De ez a nemzetközi szünet után ismét megváltozhat” – mondta az edző. „Mindenki ráléphet a gázra, mindenki megmutathatja magát. Dominick is. „