péntek, május 3, 2024
HomeNBADoncic történelmet ír: 73 pont a Hawks ellen

Doncic történelmet ír: 73 pont a Hawks ellen

Luka Doncic 73 pontos gálával vezette győzelemre a Dallas Maverickset az Atlanta Hawks ellen. De így is szoros volt a vége

Franchise-rekord, szezoncsúcs, negyedik legtöbb pont egy meccsen az NBA történetében – Luka Doncic Atlanta Hawks elleni teljesítménye több szempontból is különleges volt. Csak az örök Wilt Chamberlain (100 és 78) és Kobe Bryant (81) dobott eddig több pontot egy meccsen, mint a szlovén. „Ezek a nevek előttem különlegesek. Hihetetlen” – mondta Doncic a meccs után. Doncic 76 százalékkal értékesítette a mezőnydobásokat, köztük 13 hármasból nyolcat. Természetesen megjavította Joel Embiid nemrég felállított 70 pontos szezonrekordját is.

Doncicot még a Hawks-szurkolók is megtapsolták a végén – talán azért is, mert van egy kis múltja Atlantával. A Hawks a 2019-es draft harmadik helyén választotta ki a most 24 éves játékost, és egyenesen Dallasba igazolt.

„Hallottam néhány MVP-felhívást, ami nyilván csodálatos” – mondta mosolyogva Doncic. „Egyszerűen benne voltam a flow-ban, mindegy, hogy mit adott a védelem. A második félidőben megdupláztak, így megpróbáltam néhány játékot csinálni”.

A csodás teljesítmény ellenére a Mavs végül csak simán nyert a Hawks ellen. A vezetés tizenegyszer cserélt gazdát, a szünetben 66:66 volt az állás. A vége 148:143. Jason Kidd vezetőedző tagadta, hogy Doncic egyéni teljesítménye a csapat vagy a taktikai irányelvek rovására ment volna: „Ő a játékterv”.

„Küzdöttünk egy kicsit a végén, de nagyon akartuk a győzelmet” – mondta Doncic. Csapata nagyszerűen játszott, talán nem védekezésben, de „remekül támadtunk” – mindenekelőtt neki köszönhetően.”