péntek, május 17, 2024
HomeTennisDjokovic Zverev kiakadásáról: helyes volt a kizárás

Djokovic Zverev kiakadásáról: helyes volt a kizárás

Dubai – A világelső Novak Djokovic szerint helyes döntés volt az olimpiai bajnok teniszező, Alexander Zverev kizárása az acapulcói kiakadása után.

„Úgy gondolom, hogy a diszkvalifikációs döntés nem volt túl szigorú. Úgy gondolom, hogy a körülményekhez képest ez volt a helyes” – mondta a 34 éves szerb a dubaji tornán való szereplése alkalmával. Remélte, hogy Zverev elgondolkodik rajta, és soha többé nem történik vele ilyesmi.

A mexikói Acapulcóban rendezett tornán Zverev a páros mérkőzés elvesztése után teniszütőjével többször megütötte a bírói széket, majd a férfi szervezet, az ATP kizárta a torna további küzdelmeiből. A 24 éves hamburgi játékos ezt követően bocsánatot kért a viselkedéséért, és bejelentette, hogy levonja a tanulságokat az esetből.

„Rájött, hogy hiba volt. Megértem a frusztrációt. Néha a pályán a pillanat hevében az ember sokféle érzelmet érez” – mondta Djokovic. „De természetesen nem igazolom a viselkedését” – mondta. Zverev kijelentése helytálló volt, azt mondta. „Azt mondta, hogy hibát követett el, és a viselkedése nem volt helyénvaló.”

A 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes a 2020-as US Openen maga is kizárásra került, mert frusztrációjában véletlenül egy teniszlabdával lelőtt egy vonalas nőt. A dubaji ATP-tornán a szerb a második fordulóban 6-3, 7-6 (7-2) arányban legyőzte az orosz Karen Khachanovot. Djokovic most a cseh Jiri Veselyvel találkozik a legjobb nyolc között.