péntek, május 3, 2024
HomeTennisDjokovic szónokol a bíró ellen

Djokovic szónokol a bíró ellen

Novak Djokovicnak keserű csalódást kell feldolgoznia a még mindig fiatal szezonban. Indian Wellsben a tenisz szupersztár egy kirívóan outsider ellen veszít. Közben a bíró ellen szitkozódik

Meglepetés a kaliforniai sivatagban: a Grand Slam-rekorder Novak Djokovic váratlanul a harmadik fordulóban kiesett az Indian Wells-i ATP Mastersen.

A szerb tenisz szupersztár 4:6, 6:3, 3:6-ra kikapott hétfő este az olasz „szerencsés vesztes” Luca Nardi ellen, így Djokovic visszatérése a turnéra keserű csalódással ért véget.

A 36 éves játékos a második szettben még Greg Allensworth játékvezetővel is szóváltásba keveredett. „Most viccelsz velem?” – kiabálta neki, amikor 4:6, 2:0 volt az állás az ő szemszögéből

Djokovic „teljesen összezavarodott „

Nardi korábban megszakította a testmozgását egy visszatérésnél, így Djokovic „teljesen összezavarodott”, ahogy azt a bírónak mondta. A megszakítás ellenére Nardi mégis átjátszotta a hálót, és ennek következtében pontot szerzett. Djokovic elégedetlen volt és elkezdett szónokolni

Az első helyen kiemelt játékos mindössze a második mérkőzését játszotta a januári Australian Openen történt elődöntős kiesése óta, amikor a későbbi bajnok Jannik Sinner (Olaszország) elleni vereséggel maradt le 25. Grand Slam-címéről.

Djokovicnak már a szezon első Masters-versenyén, az outsider Aleksandar Vukic (Ausztrália) elleni nyitó győzelmén is három szetten át kellett játszania

„A szintem nagyon, nagyon rossz volt „

„Megérdemelte a győzelmet. Engem inkább az én szintem lepett meg. A szintem nagyon, nagyon rossz volt” – mondta Djokovic a világranglista 123. helyezettje elleni vereség után.

És hozzátette: „Neki nagyszerű napja volt, nekem pedig nagyon rossz”. A világelső továbbra is úgy tervezi, hogy a jövő héten Miamiban, a következő Mastersen is rajthoz áll.

Az outsider Nardi nem ijedt meg gyermekkora bálványától, Djokovicstól, és a döntő szettben 4-2-es vezetéshez brékelte a 36 éves játékost, majd nem sokkal később egy ásszal tökéletessé tette a győzelmet, majd a földre ejtette az ütőjét.

Djokovic 31 hibát vétett alig két és fél óra játék alatt

„Senki sem ismert engem azelőtt az este előtt „

„Nem tudom. Szerintem ez tényleg egy csoda. Egy olyan srác vagyok, aki nincs a világranglista első 100 helyezettje között, és most megverem Novakot – őrület, őrület” – mondta a mindössze 20 éves Nardi teljesen tanácstalanul. „Senki sem ismert engem azelőtt az este előtt” – tette hozzá.

Nardi eredetileg a selejtező utolsó fordulójában esett ki a belga David Goffin ellen, de később bejutott a főtáblára, mert egy másik játékosnak vissza kellett vonulnia

Röviddel ezután olyan bravúrt ért el, ami eddig keveseknek sikerült: Nardi mindössze a hatodik top 100-on kívüli játékos, aki 1990 óta legyőzött egy világelsőt egy Masters-tornán

No Name Nardi rendkívüli bravúrt ért el

Djokovic öt év után először játszott Indian Wellsben, és eredetileg a hatodik diadalát célozta meg a közel tizenkétmillió dollár összdíjazású tornán.

Most jött a váratlan visszaesés: Djokovic az olaszok elleni utolsó hét meccséből ötöt elveszített – köztük hármat Sinner ellen.