vasárnap, május 5, 2024
HomeTennisDjokovic februárban ünnepli a visszatérést

Djokovic februárban ünnepli a visszatérést

A be nem oltott teniszcsillag nem vehetett részt az Australian Openen, és el kellett hagynia az országot. A szerb most egy olyan országban szerepel a nevezési listán, ahol a nevezéshez nem szükséges védőoltás.

Az Ausztráliából való zajos kitiltása után a teniszcsillag Novak Djokovic a februári dubaji ATP-tornán való visszatérést tűzte ki célul. A világelső szerb teniszező a sivatagi 500-as tornán (február 21-26.) indult, amelyet eddig ötször nyert meg. Dubajban a Corona elleni oltás nem kötelező a beutazáshoz.

Djokovic kihagyta a jelenleg zajló Australian Opent, miután kikapott egy szövetségi bíróságon. A bírák elutasították a világelső fellebbezését a vízumának törlése ellen. A 20-szoros Grand Slam-győztes oltatlanul és orvosi mentességgel utazott be az országba.

Az, hogy a dubaji torna után hogyan néznek ki Djokovic szezontervei, még teljesen nyitott. Az Indian Wells-i és a miami Masters-tornára való utazás előfeltétele a Corona-oltás.