szerda, május 29, 2024
HomeLa LigaDe Paul álomgólja is elég volt: az Atleti labdaszerzéssel nyert a Celta...

De Paul álomgólja is elég volt: az Atleti labdaszerzéssel nyert a Celta Vigo ellen

Az Atletico Madrid szűk 1:0-ra megnyerte hazai mérkőzését a Celta Vigo ellen, és közel került a Bajnokok Ligája selejtezőjéhez. A különbséget egy világbajnok tette

Az Atletico Madrid hazai meccse a Celta Vigo ellen arról szólt, hogy bebiztosította negyedik helyét a rivális Bilbao előtt. A közvetlen rivális Athletic (3:1) és a Mallorca (1:0) elleni két győzelem után Diego Simeone csapata nehezen vette fel a harcot a Celta ellen, amely továbbra is a rájátszást érő helyekért küzd.

Bár a madridiak kezdettől fogva többet birtokolták a játékot, hosszú időn keresztül hiányzott az átütőerő. A hazaiak a labdabirtoklási fázisokban keresték a réseket a vendégek védelmén, amely jól állt, és az ártalmatlan közeledéseken kívül keveset engedett.

Llorente lő mellé Guaida előtt

Llorentének volt az Atleti legnagyobb lehetősége, amikor Koke remek passza után Guaida elől lőtt mellé (41′). Néhány perccel később az addig veszélytelen vendégek is először veszélyeztettek, de Bamba keresztlabdáját Witsel éppen csak a kapu mellé terelte. Összességében egy sok csúcspont nélküli első félidő volt, ennek logikus következménye: a csapatok gólnélküli eredménnyel vonultak a félidei szünetre.

A szünet után nem igazán változott semmi a játékban. Simeone csapata nagyrészt kézben tartotta ellenfelét, de a támadójátékból hiányzott a pontosság és az ötletek.

Oblak véd Iago Aspas ellen

A Celta Vigo az 59. percben kapura lőtt először – és rögtön veszélyes is volt: Bamba passza után Iago Aspas bravúrra kényszerítette Oblakot (59′). Ez volt az ébresztő, bár csak egy kicsi, a vendégek számára, akik ezután bátrabban kezdtek el cselezni, és folyamatosan keresték a továbbjutást. Fran Beltran (68′) és Iago Aspas (73′) is ígéretes helyzetbe kerültek, de Oblak mindkét alkalommal túl sok gond nélkül a helyén volt

Világklasszis gólt lőtt de Paul

Szóval gól nélküli döntetlennek tűnt a találkozó, mígnem de Paul világklasszis góllal megszerezte a vezetést az Atletinek: a világbajnok a széleken mellel vette át a labdát, és a jobb sarokba röplabdázva 1-0-ra (84′)

A győzelemmel a madridiak szinte már bebiztosították a Bajnokok Ligája-kvalifikációt. A Celta Vigónak eközben újra a kiesés ellen kell reszketnie.