kedd, május 14, 2024
HomeTennisDavis Kupa: Ausztrália a döntőben

Davis Kupa: Ausztrália a döntőben

Ausztrália ismét a Davis Kupa címért játszik. Ez lenne a 29. a büszke tenisznemzetnek

Ausztrália teniszválogatottja bejutott a Davis Kupa döntőjébe, és vasárnap Malagában a 29. címéért játszik a hagyományokban gazdag csapatversenyben. Alekszej Popyrin és Alex de Minaur 2-0-s győzelmet aratott a Finnország elleni elődöntőben. A döntőben vagy a világelső Novak Djokoviccsal felálló Szerbiával, vagy a világelső Jannik Sinnerrel felálló, erős olaszokkal találkoznak. A favoritok összecsapására szombaton (12.00 órától) kerül sor.

Ausztrália tavaly már bejutott a döntőbe, de akkor nem sikerült diadalmaskodnia Kanada ellen. A büszke tenisznemzet, az 50-es és 60-as évek sorozatgyőztesei 2003 óta várnak a következő Davis-kupa-sikerre. „Ez a verseny kiemelt fontosságú számunkra, és mindent megteszünk, hogy büszkén és szenvedélyesen képviseljük Ausztráliát” – mondta de Minaur.

Lleyton Hewitt csapatkapitány egyetértett első számú társával. A döntő „nagyon sokat jelent neki. A srácaink nagyon odatették magukat. Összetartó egység vagyunk, és most vasárnap újabb esélyt kapunk” – mondta a korábbi világelső, aki részese volt Ausztrália utolsó, 20 évvel ezelőtti diadalának.

Finnország ellen, amely meglepetésre legyőzte a címvédő Kanadát a negyeddöntőben, Popyrin Otto Virtanen 7-6 (7-5), 6-2-es legyőzésével vezetéshez juttatta Ausztráliát. De Minaur biztosította a győzelmet a legjobb egyesben Emil Ruusuvuori ellen (6:4, 6:3).

A német csapat lemaradt a legjobb nyolc csapat döntő tornájáról, de biztosította helyét a világcsoportban, miután az első fordulóban kikapott Svájctól. Ez azt jelenti, hogy jövő tavasszal újra kvalifikálniuk kell magukat a döntőbe