szerda, május 1, 2024
HomePremier LeagueCasemiro "több hetet" kihagy a bajban lévő Unitedből

Casemiro „több hetet” kihagy a bajban lévő Unitedből

Casemiro több hetet fog kihagyni a Manchester Unitednél egy adduktor-sérülés miatt. A küszködő Vörös Ördögök ismét a középpálya stabilizátora nélkül maradnak

Folytatódnak a rossz hírek a Vörös Ördögöknél: előbb a Manchester City elleni városi derbin szenvedtek vereséget (0: 3), majd a kínos kiesés a Newcastle United B csapatától a Ligakupában, közel 100 éves negatív rekordot felállítva – és most ez: a Manchester United a következő hetekben Casemiro nélkül marad.

A brazil, aki 2022 nyarán költözött Északnyugat-Angliába a Real Madridtól, és a klub által remélt középpályás-állandósággá vált, csak a Szarkák meccsére tért vissza háromhetes szünet után, a brazil válogatottban összeszedett sérülése miatt.

A visszatérése 45 perc után ért véget

Casemiro a Newcastle ellen tért vissza, még a pályán is átvette csapata irányítását – majd a szünetben sérülés miatt le kellett cserélni. Pénteken beigazolódtak a félelmek: Casemiro toldalékcsont-sérülést szenvedett, és „több hétre” kiesik – magyarázta közleményében a Premier League-ben szereplő klub.

Kihagyja a szombat délutáni Fulham elleni mérkőzést, ez már biztos. De vajon meddig kell majd a harcoló rekordbajnoknak a középpálya stabilizátora nélkül vergődnie? A következő hetekben már nem lehet több botlás a bajnokságban. Az első ötöt már hét pont választja el egymástól, és a közelgő rivális Fulham (14.), a Luton Town (18.) és az Everton (15.) elleni győzelmek egyirányúak

United a Bajnokok Ligájában is nyomás alatt

És a Bajnokok Ligájában is úttörő hetek várnak ránk. A Vörös Ördögök az első három meccsükön mindössze egy győzelemmel állnak a falhoz, a Galatasaray elleni hazai vereség különösen fájó. Szerdán a hazai pályán erős FC Koppenhága ellen lépnek pályára, akik már megnehezítették az FC Bayer München életét. November végén aztán az isztambuli katlanba utazik a csapat, amivel a listavezető Bayern München is tisztában van.

Casemiro legalább a Bajnokok Ligája utolsó és potenciálisan döntő 6. fordulójában, a München otthonában (december 12., 17.30) pályára léphet – attól függően, hogy ez a „több hét”