péntek, május 17, 2024
HomeTennisBotrányt okozott a teniszező a francia nyílt teniszbajnokságon

Botrányt okozott a teniszező a francia nyílt teniszbajnokságon

Irina-Camelia Begu bejutott a francia nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójába. A román azonban botrányt okozott az orosz Jekatyerina Alekszandrovával szemben aratott második körös győzelme során

Irina-Camelia Begu román teniszező csütörtökön csak hajszál híján megúszta a kizárást. Az orosz Jekatyerina Alekszandrovával vívott második fordulós mérkőzésén Begu 6-7 (3-7), 6-3, 0-2-es állásnál az oldalvonal mellé vonult, hogy ütőt cseréljen.

A pályára lép a felügyelő

Amikor ezt tette, úgy dobta a régi ütőjét a homokos padlóra, hogy az egy kidobóval együtt a közönségbe repült – egy kisfiút úgy megijesztett. hogy sírva fakadt. Hogy a sokk miatt, vagy azért, mert enyhén megütötték, az nem derül ki a tévéképekből.

A játékvezető kénytelen volt kihívni a felügyelőt, akinek most döntenie kellett arról, hogy Begu folytathatja-e a játékot. Utóbbi végül megúszta egy figyelmeztetéssel, mivel nem dühből dobta az ütőt a nézőtérre.

„Ez nagyon kellemetlen számomra, ezért nem szeretnék túl sokat beszélni róla. Csak bocsánatot szeretnék kérni” – mondta a román a mérkőzés után. „Egész pályafutásom során nem csináltam még ilyet. Nagyon rosszul érzem magam, és sajnálom.”

Mindenesetre a harmadik szettben történt incidens nem rontotta Begu sportos teljesítményét a pályán – éppen ellenkezőleg. Megfordította a mérkőzést, 6-7 (3-7), 6-3, 6-4-re nyert, és a harmadik fordulóban szombaton a helyi hősnővel, Léolia Jeanjeannal találkozik, aki a top tízes Karolina Pliskovát kiejtette a tornáról.

Pénteken Angelique Kerber és Alexander Zverev lesz az utolsó két német képviselő Párizsban. Zverev az amerikai Brandon Nakashima, míg Kerber a fehérorosz Aljakszandra Szasznovics ellen lép pályára.