kedd, április 30, 2024
HomeTennisBotrány! A bíró hatalmas bajt okoz

Botrány! A bíró hatalmas bajt okoz

Az Estorilban zajló tenisztornán Cristian Garin és a helyi kedvenc Nuno Borges negyeddöntős mérkőzésén botrány tört ki. A játékvezető viselkedése megkérdőjelezhető volt

Teniszbotrány az estorili ATP-torna negyeddöntőjén: 6:2, 2:3-as állásnál, Borges előnyben, a chilei adogatott. Garin ezt követő előkeze az alapvonalon hátul landolt.

Miközben Borges visszaadta a labdát, a közönségből bekiabálás hallatszott. Garin az ezt követő labdát kiütötte a pályán kívülre.

A játékvezető minden érintett megdöbbenésére úgy döntött, hogy nem törli meg Borges-t, hanem Garinnak ítéli a pontot.

Ez feldühítette Borges-t. „Nem hibáztam, miért veszítem el a pontot?” – kérdezte Borges az elnöki bírótól. Ő elmagyarázta, hogy nem tudja újrajátszani a pontot, és kiállt a döntése mellett

Még amikor Borges beszélt az elnöki bíróval, és elmagyarázta neki, hogy Garin következő előkeze szabálytalan volt, a bíró nem változtatta meg a döntését.

A teniszvilágranglista 62. helyezettje ragaszkodott a vezetőbíróhoz – de maradt a kettes.

Ezután a portugál közönség felpörgött. Garin ellen minden adandó alkalommal elhangzó fújolás uralta az eseményeket. Amikor Garin a meccslabda értékesítése után örömét kiáltotta, a lelátóról füttyszó és rosszallás fogadta

W

A végén Garin 6:2 7:6-ra nyert Portugáliában, és magyarázatra szorult: „Megállította a pontot. Én is megállítottam. Nem tudom, hogy ez egy pont volt-e számomra, vagy meg kellett volna ismételni. A hangulat őrületes volt utána, és nagyon büszke vagyok magamra. Elég idegesítő volt a meccs alatt… „