szerda, május 8, 2024
HomeBasketballAz Ulm botlott a Rostock ellen - a második helyezett legyőzte az...

Az Ulm botlott a Rostock ellen – a második helyezett legyőzte az Oroszlánokat

A német bajnok zsinórban aratott négy győzelem után szenvedett újabb vereséget, a ratiopharm Ulm kikapott a Rostocktól. A második helyezett bonniak viszont ünnepelhettek, a Chemnitz az első

A címvédő ratiopharm Ulm elszenvedte szezonbeli második vereségét a német kosárlabdaligában. A listavezető vasárnap meglepetésre 89:107 (52:55) arányban kapott ki saját arénájában a Rostock Seawolvestól. A Rostock a harmadik negyedben alapozta meg váratlan sikerét, amelyet 29:18-ra nyert meg. A Rostock legjobb pontszerzője Derrick Alston Jr. volt 24 ponttal. Karim Jallow 20 pontot szerzett az Ulmnak.

A Niners Chemnitz kihasználta az Ulm botlását, és az EWE Baskets Oldenburg 79:58 (38:26) arányú, fölényes győzelmével átvette a vezetést a tabellán. A szászországi klubnak ez volt sorozatban a 16. győzelme az összes versenyben. A Niners kiemelkedő játékosa az amerikai Wesley van Beck volt 28 ponttal és nyolc lepattanóval.

Az Alba Berlin és a Bayern München vasárnapra tervezett csúcsrangadóját a bajor fővárosban kialakult hókáosz miatt el kellett törölni. „A halasztás oka, hogy Münchenben és környékén erősen tombol a tél, ami lehetetlenné teszi, hogy a vendégcsapat a mérkőzés előtti napon Berlinbe utazzon” – közölte a liga. A döntést mindkét klubbal egyeztetve hozták meg. Azt egyelőre nem tudni, hogy mikorra tűzik ki a két Euroliga-klub összecsapását