szombat, április 20, 2024
HomeChampions LeagueAz UEFA bocsánatot kért a nézőktől a döntő káosza után

Az UEFA bocsánatot kért a nézőktől a döntő káosza után

Hat nappal a Bajnokok Ligája döntőjén kialakult káosz után az UEFA bocsánatot kért a nézőktől

„Egyetlen futballszurkoló sem kerülhet ilyen helyzetbe, és ez nem fordulhat elő még egyszer” – áll a kontinentális testület péntek este kiadott közleményében. A közlemény a szurkolókhoz szólt, akik „ijesztő és megrázó eseményeket tapasztaltak vagy láttak” a múlt szombati párizsi döntő előtt.

Az Európai Labdarúgó-szövetség megismételte, hogy független vizsgálatot indított az incidensek ügyében Tiago Brandao Rodrigues volt portugál környezetvédelmi miniszter vezetésével. Az a feladata, hogy „azonosítsa a döntő szervezésében részt vevő valamennyi szerv hiányosságait és felelősségét”.

Real megvédi a rajongókat és felvilágosítást követel

A Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid korábban megvédte szurkolóit, és magyarázatot követelt a történtekre. „Válaszokat és magyarázatot akarunk arra, hogy ki a felelős azért, hogy a szurkolókat kiszolgáltatottan és védtelenül hagyták” – áll a spanyol rekordbajnok pénteki közleményében. A döntő, amelyet a Királyiak 1-0-ra nyertek a Liverpool FC ellen, futballfesztivál helyett „szerencsétlen esemény” lett sok szurkoló számára, ami „mély felháborodást váltott ki világszerte” – áll a közleményben.

A döntő a Stade de France-ban, St Denis-ben csak 37 perc késéssel kezdődött, miután a stadion körül kaotikus jelenetek zajlottak. A bejáratok előtt hosszú sorok alakultak ki, nagy volt a tömeg, és a rendőrség könnygázzal is beavatkozott. A francia kormány szerint egy hatalmas jegycsalás vezetett a nehézségekhez. A párizsi rendőrség több mint 100 letartóztatást és 238 sérültet regisztrált. Mintegy 2700 érvényes jeggyel rendelkező szurkoló nem tudott bejutni a stadionba.