hétfő, május 20, 2024
HomeEsportsAz NBA 2K24 megjósolja az NBA-bajnokokat - így jár Wagner és Schröder

Az NBA 2K24 megjósolja az NBA-bajnokokat – így jár Wagner és Schröder

Az új NBA-szezon nyitányaként a 2K az NBA 2K24 segítségével szimulálta a játékidőt. Eszerint a Denver Nuggets nem fogja megvédeni a bajnoki címét. De ami a jóslatokat illeti, a kiadó az utóbbi időben többször is bénázott.

Az NBA kedd este kezdte meg az új szezont. A regnáló bajnok Denver Nuggets tökéletes rajtot ünnepelhetett. A Nikola Jokicot körülvevő csapat 119:107 arányban győzte le a Los Angeles Lakerst. A sikeres címvédés kezdete?

Ha az NBA 2K24-nek igaza van, akkor lesz még egy csapat, amelyik az égbe emelheti a trófeát. A kiadó szerint a kosárlabda-szimulátor új mellékága „a következő szezon végeredményét szimulálja”. Ennek megfelelően a cím a Boston Celticsé lesz, amely a szimulációban a Golden State Warriorst verte a döntőben. Hogy hány meccs után, azt azonban a 2K nem hozta nyilvánosságra.

Nem meglepetés a választás – Wembanyama kapja az egyéni díjat

Ez lenne a Boston 18. bajnoki címe. A franchise utoljára 2008-ban nyert bajnoki címet, de az elmúlt két évben közel járt hozzá. A Celtics 2021/2022-ben a döntőben nem tudta legyőzni a Warriorst (2-4), a tavalyi szezonban pedig a keleti konferencia döntőjében a Miami Heat (3-4) ellen kapott ki. A regnáló címvédő denveriek legalább a nyugati konferencia döntőjébe jutottak. Ott azonban a hatodik mérkőzésen kikaptak a Warriorstól.

Az egyéni díjaknál az év újonca díjat kevésbé meglepő módon Victor Wembanyama kapta. A francia körül nagy a hype a szezon előtt a különleges képességei miatt, de nagy a nyomás is. A tehetségtől azt várják, hogy a San Antonio Spurst visszavezesse a korábbi dicsőséghez. A játék is előzetesen dicséri őt. A 19 éves játékos az elmúlt öt év legerősebb újonca a besorolást tekintve.

A döntő MVP-je Jayson Tatum, míg a liga MVP-je Shai Gilgeous-Alexander lett. Az év legjobb védőjátékosának Evan Mobley-t választották. Mikal Bridges lett a MIP (legjobban fejlődött játékos)

Nincs címvédés a világbajnok duónak

Ez azt is jelentené: nem lenne csapatbajnoki címe az NBA-ben játszó két világbajnoknak, Franz Wagnernek és Dennis Schrödernek. Konkrétan a két német a következő statisztikát tudhatja magáénak: Wagner 15,7 PPG (pont/meccs), 3,8 RPG (lepattanó/meccs) és 3,3 APG (assziszt/meccs) eredményt ért el. Schröder 11,3 PPG-re, 1,7 RPG-re és 4,6 APG-re jött fel.

Kérdés, hogy a 2K orákulumának mennyire van értelme. Ha visszatekintünk az elmúlt öt évre, a kiadó négyszer tévedett a bajnokkal kapcsolatban. Egyedül 2020-ban talált be a 2K és jósolta meg a helyes győztest a Lakersszel.