hétfő, május 20, 2024
HomeFootballAz Ipswich feljutott a Premier League-be - Röhl csodát tett

Az Ipswich feljutott a Premier League-be – Röhl csodát tett

A feljutott csapat feljutott: Az Ipswich Town 22 év után visszatér a Premier League-be. Egy német edző, Danny Röhl is ünnepelhetett a bajnokság utolsó játéknapján

Tizenkét év után először menetelt át egy klub a harmadosztályból az első osztályba. A sikeredző Kieran McKenna, aki korábban a Manchester Unitednél – többek között Ralf Rangnick segédedzőjeként – dolgozott, a Championshipből való feljutás után most a Premier League-be vezette az Ipswich Townt.

A Tractor Boys a kieső Huddersfield Town elleni szombati 2-0-s győzelemmel biztosította be a második közvetlen feljutást érő helyet a már bajnokká avanzsált Leicester City mögött. A Fortuna Düsseldorffal szurkolói barátságot ápoló Ipswich a kezdetektől fogva vonzó futballt játszott, és 22 év után először mondhatja magát első osztályú klubnak. Utoljára a Southampton 2012-ben ért el ilyen áttörést.

Farke-nak a Leedsszel kell elzárást játszania a Wagner-féle Norwich ellen

A Town-mesék áldozata a Leeds United. A tavaly a Premier League-ből kiesett csapat nemrég elherdálta jó rajtpozícióját, és a Sunderland 1998 óta az első klub lett, amely 90 (vagy annál több) ponttal maradt le a közvetlen feljutásról. Daniel Farke edző csapata, amely már kétszer is feljutott a Premier League-be, 2-1-es vereséget szenvedett a Southamptontól, így három pontra megközelítette az Ipswichet.

A Leeds rossz formában megy a rájátszásba, miután hat meccsből a negyedik vereségét szenvedte el – az elődöntőben Farke korábbi klubja, a Norwich City lesz az ellenfele, ahol David Wagner irányít. A második elődöntőben a Southampton és a West Bromwich csap össze egymással. A még a hetedik helyen tanyázó Hull számára véget ért a szezon.

Röhl megmenti a Wednesdayt – Birmingham 1994 óta először a harmadosztályban

Az alagsorban Danny Röhl csodát tett a Sheffield Wednesdayvel. A 35. életévét nemrég betöltött Hansi Flick sokáig segítője októberben vette át a négyszeres bajnok (legutóbb 1930-ban) vezetőedzői posztját, és tartotta bent a ligában a csapatot. Az 1867-ben alapított hagyományőrző klub története legrosszabb szezonkezdetét produkálta feljutó csapatként, és a szezon második felének első játéknapján még mindig kilenc pontra volt a kieső zónától.

A Röhl-csapatnak még egy pontra volt szüksége a Sunderlandben ahhoz, hogy elkerülje a kiesést, de végül a Wednesday 2-0-s győzelmet ünnepelhetett. Míg a szintén feljutó Plymouth Argyle (1-0 a Hull ellen) és a Blackburn Rovers (2-0 a Leicesterben a gólkirály Szmodicsnak köszönhetően) szintén elkerülte a kiesést a harmadik helyre szombaton, addig a Birmingham City a harmadik kieső csapat lett a kiesőhelyen álló Rotherham United és André Breitenreiter Huddersfieldje mellett. A Kékek, akiknél Wayne Rooney szerencsétlen edzői intermezzo volt ebben a szezonban, a Norwich elleni 1-0-s győzelemmel elvégezték a házi feladatot, de a riválisok nem botlottak. Ennek eredményeképpen a birminghamiak 1994 óta először csak a harmadik helyen állnak.