hétfő, május 13, 2024
HomeTennisAz ellenfél visszavonul: Alcaraz a 16. fordulóban Melbourne-ben

Az ellenfél visszavonul: Alcaraz a 16. fordulóban Melbourne-ben

Carlos Alcaraz továbbra is pályán van Melbourne-ben. A harmadik fordulóban ellenfele sérüléséből profitál

A wimbledoni bajnok Carlos Alcaraz bejutott a 16 közé az Australian Openen. A spanyol világelső szombaton Melbourne-ben profitált abból, hogy kínai ellenfele, Csang Csun-cseng sérülés miatt visszalépett, aki 6:1, 6:1, 1:0-nál Alcaraz szempontjából nem tudta folytatni.

A spanyol így először jutott be a 16 közé Ausztráliában. Tavaly sérülés miatt hagyta ki a teniszszezon első Grand Slam-tornáját.

„Természetesen nem így akarsz továbbjutni” – mondta Alcaraz az egyoldalú mérkőzés után. „De elégedett vagyok azzal, ahogyan játszom. Örülök, hogy a második héten először itt lehetek” – mondta Alcaraz (20) a 18 éves kínai játékos elleni mérkőzés után. Ez volt az első alkalom a profi turnén, hogy Alcaraznak egy nála fiatalabb játékos ellen kellett játszania

Zverev Michelsen ellen

A spanyol most a szerb Miomir Kecmanovic ellen lép pályára, aki a tavalyi elődöntős amerikai Tommy Pault verte öt szettben, a negyedik játszmában két meccslabdát hárítva. Kecmanovic korábban Jan-Lennard Struff ellen is öt szettben nyert, miután két meccslabdát hárított.

Alexander Zverev az amerikai Alex Michelsen ellen lép pályára a harmadik fordulóbeli mérkőzésén az esti szekció második mérkőzésén. Előtte a Rod Laver Arénában a lengyel világelső Iga Swiatek és a cseh Linda Noskova csap össze egymással. Zverev az utolsó maradék német egyesben a szezon első Grand Slam-tornáján.