csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsAz ADAC GT4 Germany paddock radarja a DEKRA Lausitzringen.

Az ADAC GT4 Germany paddock radarja a DEKRA Lausitzringen.

A 2023-as szezon negyedik versenyhétvégéjén ismét sok minden történt az ADAC GT4 Germany-ben. Íme néhány izgalmas történet és háttérinfó.

Nagyszerű vezetési képességek: Nicolaj Møller Madsen (30/DNK, Wimmer Werk Motorsport) nemcsak a 2020-as ADAC GT4 Germany szezon bajnoka, hanem a világ egyik legjobb GT4-es pilótája is. Ezt a Lausitzringen ismét bebizonyította. A dán törött lábbal és nagy fájdalmakkal utazott a Lausitzba.

„Valójában a kör alatt folyamatosan féklábat kellett cserélnem. Az egyes, a hatos és a nyolcas kanyarokban keményen fékezve csak a jobb lábammal tudtam ezt megtenni – a többiben pedig a ballal” – írta le Møller Madsen. Hihetetlen, de e hátránya ellenére megszerezte a pole pozíciót a szombati futamra, és uralta az első futam első felét.

Buszos túra a különleges fajtából: Amint már a Nürburgringen, a DTM a Lausitzringen is megrendezte az úgynevezett pályaszafarit. A rajongókat autóbuszokkal körbevitték a pályán egy DTM-edzés alatt, és felejthetetlen benyomásokat gyűjthettek.

A buszos mirkón az ADAC GT4 Germany versenyzői, Mike David Ortmann (23/Ahrensfelde, Prosport Racing) és Jan Philipp Springob (22/Olpe, CV Performance Group) további információkkal szolgáltak. „Vicces módon a buszokat biztosító cég a hazámból származik” – magyarázta Ortmann. „A szurkolókkal való interakció igazán nagyszerű volt, és rendkívül élveztem. Néhányan még izgalmas kérdéseket is feltettek nekem utána. „

Második fellépés a Lausitzban: Az ADAC GT4 Germany valójában csak másodszor állt rajthoz a DEKRA Lausitzringen. A 2020-as évben két futamot rendeztek, amelyeket sötétedésig tartottak. Már akkor is ott volt Hendrik Still (36/Kempenich, most AVIA W&S Motorsport), aki akkor egy Mercedes-AMG GT4-gyel a dobogón végzett.

„Még mindig jól emlékszem arra a hétvégére, mert akkoriban a csapatom előléptetett, és ugyanakkor az ADAC GT Mastersben is versenyeztem. Érdekes és eseménydús hétvége volt. Nagyon szeretem a Lausitzringet.”

Hazai verseny sok munkával: A BWT Mücke Motorsport székhelye Berlinben található. Így a Lausitzring a Stefan Mücke körüli versenycsapat számára a hazai pálya. „Mindig szívesen jövünk ide. Kevesebb mint egy óra alatt ideérünk, így rengeteg vendég és rajongó van a helyszínen” – mondta a korábbi DTM-pilóta.

Mückének sűrű programja volt a hazai versenyen. Csapatfeladatai mellett versenytaxit vezetett, és a DTM Classic versenyen is indult. Ott mindkét fordulót megnyerte egy Ford Sierra RS500-assal.

Két újabb Trophy diadal:
Marat Khayrov (36/KGZ) a Hofor Racing by Bonk Motorsport által vezetett BMW M4 GT4-gyel mindkét futamot megnyerte az ADAC GT4 Germany Trophy értékelésében, tovább növelve előnyét a tabellán. „Természetesen nagyon örülök, mert a maximumot hoztuk ki a versenyből. Szóval nagy köszönet jár a csapattársamnak, Gabriele Pianának is” – mondta Khayrov, aki immár öt osztálygyőzelmet szerzett a Trophy tabelláján.

Egyszerre Uni és vissza: Robin Falkenbach (21/Niederkassel) extra műszakot vállalt a versenyhétvégén. A csütörtöki tesztnap után Drezdából Frankfurtba repült, majd onnan egyenesen Mannheimbe. „Pénteken megírtam az egyetemi záróvizsgámat, majd visszautaztam a Lausitzringre” – mondta a Team Piro Sports Toyota Lambeng versenyzője, aki üzleti adminisztrációt tanul, ingatlanügyekkel foglalkozik. „Már csak a szóbeli vizsga hiányzik.”

GT4 közösség egy emberrel nagyobb: Eric Scalvini (28/ITA) kihagyta az előző ADAC GT4 Germany versenyhétvégét a Nürburgringen, és boldog arccal jelent meg a Lausitzban. Az ok: a Wimmer Werk Motorsport versenyzője először lett apa.

„Nagyon érzelmes esemény volt, amit nem lehet leírni” – sugárzott Scalvini a kis Mila születéséről. „Ha egy nap autóversenyző akar lenni, nem bánnám. De talán táncos is lesz, mint a nővéreim. Ezt majd ő maga eldönti.”