péntek, május 17, 2024
HomeTennisAustralian Open: Kiesett a címvédő Oszaka

Australian Open: Kiesett a címvédő Oszaka

Melbourne – A címvédő Naomi Oszaka kiesett az Australian Open harmadik fordulójában, miután két meccslabdát is elhibázott.

A japán teniszező keményen küzdelmes mérkőzésen 6:4, 3:6, 6:7 (5:10) arányban kikapott az amerikai Amanda Anisimovától Melbourne-ben. A harmadik szett tiebreakjét tíz pontig játsszák Melbourne-ben. Osaka a harmadik szettben 5:4-nél két meccslabdát sem tudott értékesíteni.

„Jó volt játszani” – mondta a világranglista 14. helyezettje: „Minden pontért megküzdöttem. Nem lehetek szomorú emiatt. Nem vagyok Isten. Nem nyerhetek minden meccset.”

Múlt évben Oszaka nyilvánosságra hozta a depressziót. Visszalépett a francia nyílt teniszbajnokságtól, és lemondott Wimbledonról. A tokiói olimpián korán kiesett. A tavaly szeptemberi US Open után a négyszeres Grand Slam-tornagyőztes visszavonult a tenisztől, és hosszabb szünetet tartott.

„Úgy érzem, sokat fejlődtem ezen a mérkőzésen. A legutóbbi, New York-i meccsemen azt hiszem, teljesen más volt a hozzáállásom” – mondta Oszaka Melbourne-ben, miután kikapott a 20 éves, világranglista 60. helyén álló Anisimovától: „Ezért is vagyok elégedett azzal, ahogyan alakult.”.

Azzal, hogy Osaka kiesett a szezon első Grand Slam-tornáján Melbourne-ben, most lemaradt az ausztrál Ashleigh Barty elleni 16. fordulóbeli összecsapásról. A világelső 6-2, 6-3-ra legyőzte az olasz Camila Giorgi-t, és most Anisimova lesz az ellenfele.