péntek, május 10, 2024
HomeTennisAngelique Kerber megnyerte idei első mérkőzését

Angelique Kerber megnyerte idei első mérkőzését

Indian Wells – Angelique Kerber megnyerte idei első teniszmérkőzését, és bejutott a harmadik fordulóba az Indian Wells-i Mastersen.

A korábbi világelső 6-2, 5-7, 6-4-re legyőzte a kínai Qinwen Zhenget.Kerber legutóbb októberben nyert mérkőzést a WTA Touron, szintén Indian Wellsben. Azóta már csak három mérkőzést játszott, amelyeket mind elveszített, részben a Corona fertőzés miatt. Indian Wellsben a 15. kiemeltként az első fordulóban egy sétagalopp volt. A következő ellenfele az orosz Daria Kasatkina lesz a harmadik fordulóban.

A kaliforniai sivatagban rendezett Masters a WTA Tour egyik legfontosabb versenye. A keménypályás verseny 8 584 055 dollárral van dotálva. Kerber 2019-ben a döntőig jutott, a negyeddöntőben a későbbi győztes spanyol Paula Badosától kapott ki a tavalyi kiadáson, amelyet a Corona miatt őszre tettek át.