szombat, július 27, 2024
HomeSerie AÁlomgól és tökéletes átlövés: az ex-Wolfsburg-játékos Rodriguez elsüllyeszti a Milant

A Milan előző heti legnagyobb szezonbeli győzelme szombat este villanásnak bizonyult: a Rossoneri megérdemelten kapott ki idegenben 3-1-re az FC Torino otthonában. Az ex-Wolfsburg-játékos Rodriguez zseniális teljesítményt nyújtott

Hat egymást követő hat győzelem nélküli mérkőzés után a Milan nagyot lépett a hétvégén: A Cagliari elleni 5:1, a szezon legmagasabb győzelmét jelentette, ami lendületet adhatott Stefano Pioli edző csapatának. Egy héttel később ebből nem sok maradt – megérdemelt 3-1-es vereség Torinóban.

Az óvatos kezdés után a Torino tette meg az első nyilatkozatot: Pellegri tökéletesen tette le a labdát Tameze elé, aki tizenegy méterről fölé lőtt (19. perc). A hazaiak tovább fokozták a nyomást – és belefutottak egy vendég ellentámadásba, de Okafor a keresztléc fölé pattintotta a labdát (25′).

Az ellentámadásból a házigazdák szerezték meg a vezetést, amikor a jelöletlen ex-Wolfsburg-játékos Rodriguez tökéletes keresztlabdát vághatott középre, ahol a fejes szörny Zapata hatalmas fejessel bólintott a kapuba (26′).

A Milan ezt követően sem javított, és a Rossoneri messze volt a dühös válaszadástól. Öt perccel a szünet előtt ismét hidegzuhanyként érte a kedvenceket: Bennacer középpályás hibája után a labda Bellanovát találta meg, akinek keresztlabdája a szabadon álló Ilichez jutott, aki álló helyzetből (!) fejelt a kapuba, ezzel kialakítva a 2:0-s végeredményt (40′).

Nem is.

Masina hibája nem fordítja meg a meccset

A térfélcserénél Pioli úgy döntött, hogy nem változtat a személyi állományon, annak ellenére, hogy több kaliberű lehetőség is rendelkezésre állt. Ehelyett Rodriguez ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta, és remekül kalapálta a labdát a bal belső kapufára, közvetlenül a büntetőterületen kívül, így Sportiellónak esélye sem volt a védekezésre (46′).

A Milan majdnem rögtön válaszolt, de Pulisic lövése a szélen a keresztlécen csattant (48′). A Milan most azonban feltüzelt, és nem sokkal később Pulisicet feleslegesen feldobta Masina a hatoson belül – az így megítélt büntetőt Bennacer jéghideg pontossággal értékesítette (55′).

Három csapattársa is igyekezett a labdát a kapu mellől kiszedni. A visszavágó azonban elmaradt. A lendület gyorsan elszállt, és a Torino azonnal visszavette a játék irányítását. Csak Rafael Leao szólója emelte újra a tempót, de Milinkovic-Savic volt a labdán (87′).

A Milan végül hetedik Serie A-s vereségét szenvedte el. A városi riválisok ebben a szezonban világok választják el egymástól: Az Inter, amely vasárnap este még a Lazio ellen játszik, jelenleg 18 ponttal előzi meg a Rossonerit, amely már a második helyen áll a bajnokságban.