szerda, május 15, 2024
HomeMotorsportsAlex Hofmann: "A mezőny 50 százaléka biztosan nyerhet"

Alex Hofmann: „A mezőny 50 százaléka biztosan nyerhet”

Három dobogó, kilenc versenyző: A 2022-es MotoGP-szezon kezdete Alex Hofmannt is lenyűgözte – Mit mond az Aprilia első győzelméről és kiket kritizál

A 2022-es MotoGP-szezon eddig nem okozott csalódást: az első három futamon hat különböző gyártó kilenc különböző versenyzője állt dobogóra. Aleix Espargaro révén az Aprilia az elmúlt versenyhétvégén Argentínában is első győzelmét ünnepelhette a királykategóriában.

A ServusTV szakértője, Alex Hofmann szerint a MotoGP versenyképesebb, mint valaha: „Reálisan nézve a mezőny 50 százaléka biztosan nyerhet”.

„Az Apriliával még egy új gyártó is csatlakozott. A többiek is olyan jó helyzetben vannak, hogy nem akarom kizárni, ha eljön a tökéletes nap, vagy ha az esőisten éppen arra jár” – tartja az exversenyző. A tökéletes nap – vagy inkább a tökéletes hétvége – Argentínában Espargaroé volt.

Aleix Espargaro „nagyon sokáig hitt magában „

Az Aprilia versenyző gyors volt az edzéseken, a kvalifikáción megszerezte a pole pozíciót, és a versenyen a Ducati riválisával, Jorge Martinnal folytatott szoros párharc után megszerezte a győzelmet. Számára ez volt az első a 284. világbajnoki futamán, hiszen korábban sem nyert a kis kategóriákban.

Ez volt az Aprilia 294. győzelme a világbajnokságon. Az olasz márka számára azonban az argentin győzelem az első volt a királykategóriában. Espargaróval együtt 2017 óta dolgoznak ezen. „Akkor szállt fel az Apriliára, amikor senkinek sem kellett a motor” – tudja Hofmann.

„Végigjárta az egész fejlődést, és sokáig hitt magában, de előtte még soha nem nyert nagydíjat. A történet ennek megfelelően giccses volt. „

Marc Marquez „csak a Supermant ismeri önmagában „

Három futam után Espargaro már vezeti a világbajnoki tabellát – Brad Binder (KTM) és Enea Bastianini (Gresini-Ducati) előtt. Marc Marquez, akiről sokan azt hitték, hogy hosszú sérüléses szünet után 2022-ben teljes erőbedobással tér vissza, mindössze tizenegy ponttal a 15. helyen áll.

Az indonéziai highsider után a Honda versenyzőjének újabb szünetet kellett tartania. Hofmann kritizál: „Indonéziában úgy éreztem, hogy hiányzott a józan ész a csapatból. Tudták, hogy a kerékpár nem bírja a strapát. Egy ilyen hétvégén azt kell mondanom, hogy oké, elfogadok egy 5. helyet. De Marc csak a benne lévő Supermant ismeri.”

A ServusTV szakértője a MotoGP technikai fejlődését is gyanakodva szemléli. „A kritikus határon vagyunk” – gondolja, és dicséri a négykerekűek első osztályát, amely az idei évtől új szabályok szerint versenyez.

Túlságosan technikai lett a MotoGP?

„A Forma-1 jól csinálta és jól csinálja. Több küzdelemre és előzési manőverre számíthatsz. A pilóták már az elmúlt években világossá tették, hogy az előzés egyre nehezebbé válik” – lát párhuzamot Hoffmann a MotoGP-vel.

Egy fejlesztésnek azonban nemrég gátat szabtak a szabályalkotók: 2023-tól tilos lesz az úgynevezett „hasmagassági berendezés” használata elöl. Lehetővé teszi a versenyzők számára, hogy lovaglás közben ne csak a hátsó, hanem az első kereket is összenyomják. A Ducati továbbfejlesztette a rendszert a 2022-es szezonra.