csütörtök, május 2, 2024
HomeTennisAlcaraz: Inkább nyerne olimpiai aranyat, mint a francia nyílt bajnokságot

Alcaraz: Inkább nyerne olimpiai aranyat, mint a francia nyílt bajnokságot

Carlos Alcaraz számára a párizsi olimpiai tenisztorna nagyon fontos

Ha választania kellene, inkább nyerne idén olimpiai aranyat, mint a francia nyílt bajnokságot – mondta a 20 éves világklasszis játékos a Buenos Aires-i ATP-tornán való szereplése előtt a salakportál szerint. „Számomra egy álom, hogy aranyat nyerjek hazámnak, Spanyolországnak”.

Az olimpiai érmeket ugyanolyan salakos pályákon játsszák, mint a French Opent, amelyet Alcaraz még nem nyert meg. A kétszeres Grand Slam-bajnok még nem indult az olimpián

Sinner és Djokovic mint riválisok

Alcaraz jelenleg az Australian Open-bajnok Jannik Sinner és a világelső Novak Djokovicot tartja legnagyobb riválisának. Őket kell legyőzni – mondta Alcaraz, aki önmagát és a német éljátékost, Alexander Zverevet egy szinttel lejjebb sorolja. Alcaraz januárban az Australian Open negyeddöntőjében kikapott Zverevtől.

A jelenlegi világelső a négy Grand Slam-tornából eddig kettőt nyert meg, a 2022-es US Opent és a 2023-as wimbledoni tornát. Buenos Airesben, ahol a német teniszező, Daniel Altmaier hétfőn az első fordulóban kikapott, Alcaraz címvédőként ismét favoritnak számít. Szerdán a második fordulóban Juan Pablo Varillas (Peru) vagy Camilo Ugo Carabelli (Argentína) lesz az ellenfele.