szerda, május 15, 2024
HomeMotorsportsADAC GT Masters Oschersleben 2024: Schumacher első pole pozícióját ünnepli

ADAC GT Masters Oschersleben 2024: Schumacher első pole pozícióját ünnepli

David Schumacher megszerezte első pole pozícióját az ADAC GT Mastersben, és az első helyről indul a vasárnapi futamon – az AMG az első sorban

A második helyezetthez képest 0,031 másodperces, ostyavékony előnnyel ünnepelhette első pole pozícióját David Schumacher (Salzburg) az ADAC GT Mastersben

„Nagyszerű eredmény, természetesen szeretném ezt az első győzelmemmel követni. Még mindig két Mercedes-AMG GT3 van mögöttem, szóval ennél jobban nem is alakulhatott volna” – mondta elégedetten a pole pozíciót megszerző versenyző az Oscherslebeni Motorsport Arénában rendezett második ADAC GT Masters kvalifikációs futam után.

A Mercedes-AMG pilótája, aki Salman Owegával együtt a Haupt Racing Team színeiben versenyez, vasárnap a Landgraf Motorsport versenyzője, Tom Kalender előtt nyerte meg a márkán belüli párharcot. Finn Wiebelhaus a harmadik helyen egészítette ki a Mercedes-AMG egykettes-hármasát.

A második pole pozícióért folyó hajsza szintén vasárnap kezdődött ragyogó kék égbolt és 15 Celsius-fokos hőmérséklet mellett. Kezdetben az FK Performance két BMW M4 GT3-asa állította be az első időket.

A verseny előrehaladtával a pálya egyre zsúfoltabbá vált, és az első helyezésekért folytatott csata forró szakaszba lépett. A 20 perces szabadedzés végén a kvalifikáción debütáló Schumacher 1:22,868 perces idővel a Mercedes-AMG GT3-asát a pole pozícióba helyezte, megelőzve a Mercedes versenyzőtársait, Kalendert és Wiebelhausot.

A negyedik helyet a chilei Benjamin Hites szerezte meg a Grasser Racing Team Lamborghini Huracan GT3 Evo2-esével. Jean-Luc D’Auria zárta az első öt helyezettet az Emil Frey Racing Ferrari 296 GT3-as versenyautójával.