kedd, május 7, 2024
HomeMotorsportsADAC GT Masters 2022: Joos-Porsche a fontos eső pole pozícióval

ADAC GT Masters 2022: Joos-Porsche a fontos eső pole pozícióval

Christian Engelhart bejelentette, hogy a Joos Sportwagentechnik ismét a csúcson van: Legjobb idő az esős kvalifikáción – bajnoki éllovas csak az ötödik sorban

Ez a pole pozíció nagyon fontos: Christian Engelhart a Porsche 911 GT3 R erősségeit játszotta ki az esőben a Lausitzringen rendezett ADAC GT Masters kvalifikáción, és biztosította magának és Ayhancan Güven-nek a pole pozíciót a szombati futamra.

Engelhart 1:35.598 perccel érte el a legjobb időt az ülés felénél. A korábbi bajnok így 0,137 másodperccel maradt Patric Niederhauser előtt, aki a 1-et (Mies/Zimmermann) a top 10-be. A bajnokjelölt Jusuf Owega, a pénteki nap leggyorsabbja azonban csak a 13. helyet szerezte meg.

Az egész mezőny a pályára vonult, amint a boxutca lámpái felváltottak. Minden egyes körrel csökkentek az idők az első felében. Ezután az idők 1:35 perc körül mozogtak.

Dienst a ZVO Mercedes 8 (Dienst/Marschalkowski) versenyautójával az 1:36-os időt autózta az első helyen. Az ő idejét már csak négyszer kellett megdönteni: Costa, Paul, Niederhauser és Engelhart.

Az edzés második felében több autó is a boxba állt, hogy beállítsák a légnyomást, köztük Marciello is, aki ekkor már csak P13. volt.

A gyakorlás során több látványos közjáték is volt, de mindegyik simán véget ért. Florian Spengler a