péntek, május 10, 2024
HomeTennisA wimbledoni vereség után: Sírva fakadt a teniszcsillag

A wimbledoni vereség után: Sírva fakadt a teniszcsillag

Ons Jabeur alig tud megnyugodni a Marketa Vondroušová elleni döntő után. A tunéziai a pályafutása újabb keserű vereségét könyveli el – ráadásul nagyon röviddel a cél előtt.

Ahol ott állt, keserű könnyeket sírva. Ons Jabeur vigasztalhatatlan volt a szombati wimbledoni női döntő utáni átadóünnepségen. A 28 éves teniszező épp az imént kapott ki 4:6, 4:6-ra a cseh Marketa Vondroušová ellen, és csak most fogta fel a vereség nagyságát. Még Kate hercegné – a walesi hercegnő adta át a trófeákat a díjátadón – is kevés vigaszt nyújtott a tunéziai játékosnak.

A vereség több szempontból is drámai volt Jabeur számára: több volt benne a játékban, az első szettben 4:2-es vezetést pazarolt el, a másodikban pedig már 3:1-re vezetett. Ez nem volt elég, Vondroušová mindkét szettet meg tudta fordítani – azért is, mert Jabeur egyszerűen túl sok hibát és koncentrációhiányt engedett meg magának a döntő pillanatokban.

„Egyszer majd megcsináljuk „

És mindent egybevetve folytatódik számára a fekete sorozat – a 28 éves játékos most már a harmadik Majors-döntőjét veszítette el. Jabeur 2022-ben már bejutott a wimbledoni döntőbe, amikor Jelena Rybakina túl erős volt – bár Jabeur 6:3-ra nyerte az első szettet, Rybakina is megfordította a meccset, és a következő két szettet egyenként 6:2-re nyerte, ezzel bebiztosítva a bajnoki címet.

Jabeurnek a US Open 2022-es döntőjében sem volt szerencséje, egyértelműen 2:6, 6:7-re kikapott Iga Świątek-től. És a harmadik Grand Slam-címre tett kísérletét sem koronázta siker. Pedig történelmet írhatott volna a továbbiakban: Jabeur lenne az első Grand Slam-győztes Afrikából.

Még mindig ezt a célt tartja szem előtt. Mert nem akarja feladni. „Egyszer majd sikerülni fog. Ezt megígérem nektek” – mondta a lelátón a csapatához szólva.