kedd, május 14, 2024
HomeBasketballA Wagner fivérek 41 ponttal - újra győzött a Dalls

A Wagner fivérek 41 ponttal – újra győzött a Dalls

Moritz és Franz Wagner összesen 41 pontja segítette váratlan hazai győzelemhez az Orlando Magicet a Chicago Bulls ellen, amely azonban rövidzárlatban játszott.

Moritz Wagner 23 ponttal fejezte be a vasárnap esti 114-95-ös győzelmet, míg öccse, Franz 18 pontot jegyzett csapatuk mindössze kilencedik győzelmében a szezonban. „Az elmúlt néhány mérkőzésen voltak olyan szakaszaink, amikor teljesen összeomlottunk, különösen a harmadik negyedben” – mondta Franz Wagner a Deutsche Presse-Agenturnak. „Persze, ma nekik is volt egy futásuk, de rögtön utána egy ellentámadás után két hármast és egy zsákolást dobtunk. Azt hiszem, így kell reagálni a másik csapat jó akcióira, és ezért nyertünk. „

A Bulls a Brooklyn Nets és a Miami Heat mögött a harmadik helyen áll a keleti konferenciában, de nélkülöznie kellett Zach LaVine-t, Lonzo Ballt, Javonte Greent és Alex Carusót. DeMar DeRozan 41 ponttal a meccs legjobbja volt, és közben Moritz Wagnerrel is szópárbajt vívott. „Nem fél. A többi játékos bőrébe bújik, és nem fél attól, hogy mi fog történni. Ez megváltoztatja a lendületet” – mondta Jamahl Mosley, a Magic edzője. Maga Wagner nem sokat kommentálta a jelenetet, csak annyit mondott: „Elrontottam egyet, ő pedig dühös lett, és ennyi volt. Számomra a jelenet teljesen lényegtelen. A dolgok megtörténnek. „

Doncicnak és Porzingisnek köszönhetően: a Dallas újra a helyes úton

A Dallas Mavericks a 13. meccs tizenegyedik győzelmét aratta, és ezzel a megfelelő választ adta a Phoenix elleni vereségre. A Memphis Grizzlies elleni 104:91-es győzelem alkalmával Luca Doncic ismét kitett magáért, a szlovén 37 ponttal járult hozzá a sikerhez. Kristaps Porzingis is kiemelkedett 15 ponttal és nyolc lepattanóval, valamint hat blokkal. Maxi Kleber hét pontot szerzett.

Lakers kikapott Miamitól – T-Wolves legyőzte a Netset

Az L.A. Lakers eközben újabb idegenbeli vereséget szenvedett Miamiban (107:113), bár LeBron James (33 pont) és társai az utolsó negyedben három gyenge szakasz után visszaküzdötték magukat – de végül nem döntően.

A Brooklyn Nets, a Heat legközelebbi riválisa a keleti konferenciában, a Minnesota Timberwolves ellen szenvedett vereséget. A T-Wolves egyenletesen osztotta el pontjait a 125-136-os vereség során, Karl-Anthony Towns, D’Angelo Russell és Anthony Edwards 20 pont fölé jutott, hatan pedig kétszámjegyű pontszámot értek el. A Minnesota ezzel feljött a nyugati hetedik helyre, és álmodozhat a rájátszásról. A védekezésben csalódást okozó Nets számára Kyrie Irving 30 pontja nem volt elég.