vasárnap, május 12, 2024
HomeTennisA vonalbíró kiabált: Dubajban kizárták Rubljovot

A vonalbíró kiabált: Dubajban kizárták Rubljovot

Andrei Rublev elveszíti az idegeit a dubaji tenisztorna elődöntőjében – és ennek következményei lesznek számára

Kizárták az orosz teniszezőt, Andrej Rubljovot, miután a dubaji ATP-torna elődöntőjében verbális kirohanást követett el.

A 26 éves játékos hangosan panaszkodott a vonalbírónak, miután ellenfele, a kazah Alekszandr Bublik 6:5-ös vezetésért pontot szerzett a döntő harmadik szettben. Rublev látta, hogy a labda nem volt a pályán.

Rublev először angolul, majd oroszul kiabált a vonalbíróval. A térfélcserénél Roland Herfel, a német játékvezető egy oroszul beszélő férfi kíséretében lépett a pályára. Ő magyarázta, hogy Rublev oroszul káromkodott. Miriam Bley bíró végül kizárta Rublevot. Ennek következtében nem kap világranglista-pontokat a dubaji teljesítményéért, és kiesik az első ötből

Bublik, aki elmondása szerint készen állt a folytatásra, mintegy két és fél óra játék után 6:7 (4:7), 7:6 (7:5), 6:5 arányban vezetett, amikor a mérkőzésnek idő előtt vége lett. A döntőt most szombaton a francia Ugo Humbert ellen játssza.