vasárnap, május 12, 2024
HomeTennisA szenvedés ideje lejárt: Zverev megnyerte a hamburgi hazai tornát

A szenvedés ideje lejárt: Zverev megnyerte a hamburgi hazai tornát

Sérüléséből adódó szünete óta először nyert ismét tornát Alexander Zverev. Hamburgban teljesítette be álmát, a hazai győzelmet

Az olimpiai bajnok teniszező Alexander Zverev elérte a régóta várt sikert hazai tornáján, a hamburgi Rothenbaumban.

A német topjátékos a döntőben 7-5, 6-3-ra győzte le a szerb Laslo Djere-t. A 26 éves játékos Michael Stich 1993-as győzelme óta az első német profi, aki megnyerte az 1,832 millió euró összdíjazású ATP salakpályás versenyt a hanzavárosban.

ÚVXWK

Az időnként magas színvonalú döntő

W

Mindkét játékos magas színvonalú döntőt játszott fázisokban, 10.000 néző előtt az első fordulóban. A világranglista 57. helyén álló szerb kihívta Zverevet, és 4:4-nél négy bréklabdát is elhibázott. A hamburgi játékos nyomással és könnyedén válaszolt. A szettet alig több mint egy óra elteltével egy lobbanással 7-5-re nyerte meg

A második szettben Zverev 4:3-nál elvette ellenfele adogatását, és 1:50 óra után az első meccslabdáját is értékesítette. Boldogan térdelt a hamburgi Centre Court salakos pályáján a 2021-es ATP Finals óta első tornasikere után. Zverevnek ez volt az első tornagyőzelme a tavalyi French Openen elszenvedett súlyos bokasérülése óta.