kedd, április 23, 2024
HomePremier LeagueA Spurs történelmi derbigyőzelmet ünnepel a megtizedelt Arsenal ellen

A Spurs történelmi derbigyőzelmet ünnepel a megtizedelt Arsenal ellen

Az Arsenal elleni derbin a Tottenham fontos három pontot szerzett a Bajnokok Ligájáért folytatott küzdelemben. A Spurs-t mindössze egy pont választja el a negyedik helyen álló városi riválisától.

A Spurs edzője, Antonio Conte egy poszton változtatott az FC Liverpool elleni 1-1-es döntetlent követően: Sanchezt kezdte Romero helyett a hátsó hármasban. Az Arsenal edzője, Mikel Arteta nem változtatott a Leeds elleni 2-1-es vereséghez képest.

Kane laza a helyéről

Az elejétől fogva kiélezett derbin mindkét csapat azonnal tisztában volt azzal, hogy mi a tét. A megfelelően intenzív nyitószakasz ellenére kezdetben nem volt gólveszélyes a mérkőzés. Az első izgalom a kapu közelében 20 perc után következett be, amikor Son a büntetőterületen belül elesett Cedric ellen, Paul Tierney játékvezető pedig a pontra mutatott. Kane értékesítette a nem vitathatatlanul megítélt büntetőt, és góllal megszerezte a vezetést (22. perc).

Holding kirepül a szünet előtt

A Spurs tovább nyomott, és a 33. percben ismét profitált az Ágyúsok védelmének ügyetlenségéből Holding személyében: egy hosszú labdát követően lesről ellenőrizték Son-t, és sárga lappal kiállították. Kulcsjelenet, amit a házigazdák a második góllal folytattak, és Kane révén alig négy perccel később (37.) a harmadik csapást mértek az Arsenalra. Az Ágyúsok azonban még a szünet előtt magukhoz tértek, és a legjobb lehetőségüket Nketiah révén alakították ki, akivel szemben Lloris biztosította be a 2-0-s szüneti vezetést (43.).

Röviddel a szünet után Son minden kétséget eloszlatott, és mindössze 69 másodperc elteltével betalált, ezzel 3-0-ra alakította az állást – ez volt a 21. gólja a szezonban – és eldöntötte a mérkőzést. A Tottenham ezután visszavett egy fokozatot, ami lehetőséget adott a vendégeknek az egyenlítésre, amit Saka kihagyott (51.). A Spurs azonban még adminisztratív üzemmódban is veszélyes csapat maradt, és többször is elszalasztotta a negyedik gólt Emerson Royal (59.) és Son (63.) révén.

Az élvonalért folytatott harc felgyorsul

A záró szakaszban úgy tűnt, mindkét csapat megegyezett az eredményben. Maradt a 3-0 a Tottenhamnek, amely a győzelemmel egy pontra megközelítette az Ágyúsokat a Bajnokok Ligája első helyén – és a Premier League-éra legmagasabb derbigyőzelmét ünnepelhette

A Tottenham vasárnap 13 órakor a Burnley FC ellen folytathatja, mielőtt a már kiesett Norwich várná az utolsó játéknapon. Az Ágyúsok hétfőn (21:00) Newcastle-be utaznak, mielőtt az Everton elleni hazai meccs zárja a szezont. Egy derbigyőzelemmel Arteta csapata 2016/17 óta először biztosíthatta volna be a Bajnokok Ligája-indulást – de most minden a végletekig kiélezett