szerda, május 8, 2024
HomeFootballA rekordot meghosszabbították: Messi nyolcadik Ballon d'Or-ját nyerte el

A rekordot meghosszabbították: Messi nyolcadik Ballon d’Or-ját nyerte el

Lionel Messi ismét megcsinálta: a most 36 éves világbajnok nyolcadszor nyerte meg a Ballon d’Or-t.

Lionel Messi és a Ballon d’Or – ez a kettő 2023-ban ismét egymásra talált, miután Karim Benzema 2022-es győzelme miatt egy év szünet következett. Ennek egyik oka, hogy az argentin tavaly végre világbajnokságot nyert hazájával – ez a szempont valószínűleg döntő volt Erling Haalanddal szemben.

Haaland gól- és címek áradata a jelek szerint nem elég

A 23 éves norvégnak, aki az év európai futballistája, végül nem volt elég, hogy a korábbi dortmundi 12 gólt szerzett 11 Bajnokok Ligája-meccsen és 36 gólt 35 Premier League-meccsen (rekord!) a Manchester Cityben debütáló szezonjában, és az égszínkékeket a triplázáshoz segítette. A „Gerd Müller-trófeával” vigasztalódhatott.

A szavazásra jogosult újságírók tömege számára a veterán Messi vb-győzelme egyértelműen értékesebb volt: a 36 éves labdaművész rányomta bélyegét a katari vb-re. Hét góljából kettőt, valamint három asszisztot szerzett „La Pulga” a Franciaország elleni döntőben (4:2).

Messi a nyáron a Paris St. Germainben töltött vegyes időszak után (41 bajnoki mérkőzésen 21 gól és 20 assziszt az előző szezonban) az amerikai Inter Miamiba költözött. Ott, bár alacsonyabb szinten, de végre olyan teljesítményt nyújt, mint az Albicelestében, és széles körben ünneplik érte.

Tényleges duplagyőztes 36

A „France Football” által szervezett Ballon d’Or szavazáson nyolcadik alkalommal Messi nyerte el a díjat. Az egyedüli rekordert az év elején hetedszerre választották FIFA-világjátékosnak is.

Messi mögött Haaland, Kylian Mbappé és Kevin De Bruyne végzett a második-negyedik helyen. A legjobb német a 14. helyen végzett Ilkay Gündogan volt.