csütörtök, május 9, 2024
HomeTennisA norvég Ruud első elődöntős New Yorkban

A norvég Ruud első elődöntős New Yorkban

A norvég Casper Ruud lett az első teniszező, aki bejutott az idei US Open elődöntőjébe New Yorkban.

A 23 éves, ötödik helyen kiemelt Ruud három szettben, 6-1, 6-4, 7-6 (7-4) arányban legyőzte a 26 éves olasz Matteo Berrettinit, és ezzel a torna történetének első norvégjaként jutott be a legjobb négy közé.

Ott a francia nyílt bajnokság döntőse vagy az ausztrál Nick Kyrgiosszal, vagy az orosz Karen Khachanovval találkozik. Döntős szereplés esetén Ruud az év utolsó Grand Slam-tornája után átveheti a világranglista első helyét az orosz Daniil Medvegyevtől. A trónfosztott címvédő a Kyrgios elleni 16. fordulóbeli kiesése után mindenképpen elveszíti első helyét.

A nőknél a wimbledoni döntős Ons Jabeur volt az első játékos, aki bejutott a döntőbe. A tunéziai játékos 6-4, 7-6 (7-4) arányban nyerte meg a negyeddöntőt Ajla Tomljanovic ellen, aki a harmadik fordulóban a tenisz ikon Serena Williamst ütötte ki.