hétfő, április 29, 2024
HomeTennisA nem kiemelt Collins nyerte a Masters-t Miamiban

A nem kiemelt Collins nyerte a Masters-t Miamiban

Ez a meglepetés: az amerikai Danielle Collins legyőzte a favorit Jelena Rjbakinát a miami döntőben és pályafutása legnagyobb címét ünnepelheti

Az amerikai Danielle Collins a döntőben aratott győzelemmel koronázta meg meglepő diadalát a Miamiban zajló Tennis Mastersen.

A világranglista 53. helyezettje első döntőjében egy WTA 1000-es tornán 7:5, 6:3-ra verte a favorit kazah Jelena Rybakinát. Collins 2:02 óra után a negyedik meccslabdáját is értékesítve győzött. A 30 éves játékos, aki a szezon végén be kívánja fejezni pályafutását, mindössze a harmadik nem kiemelt játékos volt, aki döntőbe jutott Miamiban.

A vasárnapi férfi döntőben az Australian Open-győztes olasz Jannik Sinner és a bolgár Grigor Dimitrov csap össze egymással. Dimitrov az elődöntőben három szettben legyőzte a német olimpiai bajnok Alexander Zverevet, az előző körben pedig meglepetésre a világranglista második helyén álló spanyol Carlos Alcaraz-t ütötte ki a versenyből. Sinner azonban egyértelmű favoritnak számít