csütörtök, április 25, 2024
HomeTennisA lengyel Hurkacz legyőzte Medvegyevet és megnyerte a hallei tornát

A lengyel Hurkacz legyőzte Medvegyevet és megnyerte a hallei tornát

A lengyel Hubert Hurkacz megnyerte a nyugat-alföldi Halle-ban rendezett füves pályás tornát. A 25 éves játékos a döntőben a világelső orosz Daniil Medvegyev ellen meglepően egyértelműen, 6:1, 6:4-re nyert, és ezzel megkoronázta a lenyűgöző hetet.

Hurkacz 62 perc után már a harmadik meccslabdáját szerezte. A közönségkedvenc Oscar Otte szombaton Medvegyevtől elszenvedett vereségével alig maradt le a döntőbe jutásról. Ennek ellenére a 28 éves kölni játékos önbizalommal telve utazik Wimbledonba. A teniszklasszikus június 27-én kezdődik.

Hurkacz elképesztő módon uralta a 2,275 millió euróval dotált verseny döntőjét. A lengyelek két gyorsindítással szerezték meg az első játszmát, és mindössze 26 perc után el is hozták azt. Hurkacz a második szettben is azonnal elvette a világelső adogatását, és ezután már nem hagyta magát megállítani.