csütörtök, május 2, 2024
HomeTennisA férfi a szett szünetben a pályára ront és felgyújtja magát

A férfi a szett szünetben a pályára ront és felgyújtja magát

Egy incidens történt pénteken a londoni Laver Kupán. Stefanos Tsitsipas és Diego Schwartzman második mérkőzésének első szettje után egy férfi berohant a pályára az o2 Arénában és tüzet gyújtott.

Amint egy szemtanú a Deutsche Presse-Agenturnak elmondta, a diszruptor karja rövid időre kigyulladt. A biztonsági személyzet azonnal eloltotta a tüzet, és kivitte a férfit a csarnokból. Tsitsipas és Schwartzman mérkőzése késedelem nélkül folytatódott.

„A semmiből jött” – mondta utána a görög Tsitsipas – „Soha nem volt még ilyen incidens a pályán. Remélem, jól van.” A világranglista hatodik helyezettje 6-2, 6-1-re nyert, és ezzel 2-0-ra vezetett az európai csapat, miután korábban Casper Ruud (Norvégia) legyőzte Jack Sockot (USA). A The Sun című bulvárlap a Twitteren rövid videót tett közzé az esetről.

A Laver-kupán egy európai csapat mérkőzik meg a világ többi részének válogatott teniszezőivel péntektől vasárnapig. Ez az utolsó torna, amelyen a teniszcsillag Roger Federer részt vesz. A svájci a múlt héten jelentette be, hogy három térdműtét után be kell fejeznie pályafutását.